Lietuva pieprasa Krievijai sniegt ziņas par AES drošību

Lietuva pieprasījusi Krievijai pierādīt, ka atomelektrostacija, ko Krievijas energokorporācija Rosatom būvē Kaļiņingradā, ir droša. Tas darīts tikai nedēļu pēc tam, kad Viļņa mudinājusi Baltkrieviju apturēt līdzīgas AES celtniecību drošības apsvērumu dēļ.

«Lietuva joprojām gaida atbildes uz pamata jautājumiem saistībā ar Kaļiņingradas AES projekta attīstību,» savā tīmekļa vietnē 27.augustā norādījusi dienvidu kaimiņvalsts Ārlietu ministrija, aicinot Krieviju izpildīt starptautisko normu prasības attiecībā uz informācijas sniegšanu.

Savu Padomju Savienības laikā būvēto Ignalinas AES slēdzot Eiropas Savienības prasību dēļ, Viļņa nelabprāt redz jaunu Krievijas kodolreaktoru uzstādīšanas darbus pie savām robežām ar Baltkrieviju un Kaļiņingradas eksklāvu.

Maskava savukārt norāda, ka Lietuva iegūs no minētā projekta, jo tas valstī ļautu samazināt elektroenerģijas cenas, vēsta Bloomberg.

Kā norāda Ārlietu ministrija, Lietuva «desmit reizes» Krievijai prasījusi informāciju par jaunās AES seismisko apdraudējumu, gatavību ārkārtas situācijām un plānotajām reaktora drošības pārbaudēm. Līdz šim atbildes nav saņemtas.

Ref: 111.111.102.315

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas