Lietuva pievienojusies Trampa vadītajai reliģiskās brīvības aliansei

Lietuva kļuvusi par vienu no 27 valstīm, kura plāno pievienoties ASV prezidenta Donalda Trampa vadītajai Starptautiskajai Reliģiskās brīvības aliansei (International Religious Freedom Alliance), ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Trampa administrācija aliansi sākusi 5.februārī Nacionālajās lūgšanu brokastīs. Iniciatīva tiek raksturota kā pirmā starptautiskā koalīcija, kas iestāsies par reliģisko brīvību visā pasaulē. Plānots, ka alianse koncentrēsies uz cīņu ar zaimošanas likumiem un represijām pret tiem, kuri mainījuši ticību, kā arī cīnīsies pret tehnoloģiju pielietošanu reliģiskajai apspiešanai. Pieļauts, ka šo mērķu vārdā varētu tikt pielietotas arī sankcijas.

Bez Lietuvas aliansei plāno pievienoties arī tādas valstis kā Albānija, Austrija, Bosnija un Hercegovina, Brazīlija, Bulgārija, Kolumbija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Gambija, Gruzija, Grieķija, Ungārija, Izraēla, Kosova, Latvija, Malta, Nīderlande, Polija, Senegāla, Slovākija, Slovēnija, Togo, Lielbritānija, Ukrainai un ASV.

Lietuva iniciatīvai pievienojusies, lai aizsargātu reliģiskās minoritātes un attīstītu stratēģisko partnerību ar ASV, Lietuvas Ārlietu ministrija komentēja LRT.

Iniciatīvu jau atzinīgi novērtējuši cilvēktiesību un reliģisko brīvību aizstāvji.

Nevalstiskās organizācijas International Christian Concern prezidents Džefs Kings (Jeff King) aicina neuzskatīt, ka ASV tagad uzspiedīs reliģisko brīvību citām valstīm. Par šo ideju gadiem ilgi iestājusies jau tāda starptautiska organizācija kā International Religious Freedom Rountable.

Lasiet arī: Lietuvā gaida neopagānu ticības atzīšanu par reliģiju

Tajā pašā laikā tiek paustas bažas, ka alianses vidū ir tādas valstis, kuras pieļāvušas cilvēktiesību un reliģiskās brīvības pārkāpumus. Saistībā ar to tiek kritizēti arī Trampa administrācijas īstenotie ieceļošanas ierobežojumi, kas vistiešāk ietekmējuši tieši islāmticīgos.

«Kā gan ASV var tikt uztverta nopietni, kad rohindžu musulmaņi no Mjanmas vai Sudānas kristieši, vai citas vajātās grupas nevar iebraukt ASV teritorijā tieši šo ierobežojumu dēļ?» vaicā Amnesty International Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas aizstāvības direktors Felipe Nasifs (Philippe Nassif).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1141677/lithuania-joins-trump-s-religious-freedom-alliance

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas