Lietuva pirmoreiz kļūst par ANO Cilvēktiesību padomes dalībvalsti

ANO Ģenerālā asambleja pirmoreiz ievēlējusi Lietuvu par organizācijas Cilvēktiesību padomes dalībvalsti, vēsta Lietuvas Ārlietu ministrija.

Ceturtdien, 14.oktobrī, Ņujorkā atbalstu Lietuvas kandidatūrai paudušas 178 ANO dalībvalstis. Valsts šādi kļuvusi par Cilvēktiesību padomes locekli no 2022. līdz 2024.gadam. Līdz šim Lietuva ietekmīgajā ANO struktūrvienībā bijusi tikai novērotājas valsts statusā.

«Dalība ANO Cilvēktiesību padomē paver Lietuvai jaunas iespējas piedalīties visaugstākā līmeņa apspriedēs par cilvēktiesību sargāšanu, pievēršot starptautiskās sabiedrības uzmanību nācijām, kopienām un to pārstāvjiem, kuri saskaras ar represijām,» vērtējis Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis).

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas opozīcija un prezidents runā par veselības ministra demisiju pie 70% vakcinēto

Cilvēktiesību padome ANO struktūrā tika izveidota 2006.gadā, un padomē darbojas 47 dalībvalstis. Tās mērķis ir veicināt un sargāt cilvēktiesību ievērošanu visā pasaulē, un pievērsties cilvēktiesību pārkāpumu situācijām, un sniegt ieteikumus to novēršanai. Lietuvas valdība lēmumu par valsts kandidatūru Cilvēktiesību padomē uz 2022.-2024.gada termiņu pieņēma 2015.gadā, vēsta Lietuvas Ārlietu ministrija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas