Lietuva: Polijas sodīšana var nākt par sliktu pašai ES

Lietuva brīdinājusi, ka iespējamas ES finanšu sankcijas pret Poliju par likuma varas principu neievērošanu var vairot daļas ES iedzīvotāju nepatiku pret ES iestādēm, vēsta amerikāņu raidorganizācija Bloomberg.

«Tas būtu vienkārši sodīt Poliju par tās lēmumu,» Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) sacījis intervijā lietuviešu raidstacijai Ziniu Radijas. «Taču par šādu sodu ir cena: eiroskeptiskā noskaņojuma pastiprināšanās, iespējams, sava veida atsvešināšanās – varbūt ne Brexit veidā, bet kaut kāda juridiska atsvešināšanās no ES.»

ES, kas vaino Polijas valdību pašas valsts tiesu varas neatkarības graušanā un bloka juridisko pamatu apšaubīšanā, var uzsākt tiesiskuma nosacījumu procedūru, saskaņā ar ko Polijai var tikt apturēta vairāku miljardu eiro liela finansējuma izmaksa. Pēc Polijas prezidenta Andžeja Dudas (Andrzej Duda) vizītes Lietuvā šonedēļ Landsberģis sacījis, ka ES vērtību aizstāvēšana ir vitāli svarīga, Lietuva tomēr vēlas saglabāt savas stratēģiskās partnerattiecības ar Poliju. Viņaprāt, Lietuva arī nebūtu piemērota vidutāja lomai Varšavas strīdā ar Briseli.

Lasiet arī: Polija sola nepadoties ES «politiskai šantāžai», fon der Leiena norāda uz bloka juridisko pamatu apšaubīšanu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) otrdien, 19.oktobrī, vērtējis, ka tiesu varas principu sasaistīšana ar finanšu sankcijām būtu «morāli nepareiza». Viņaprāt, strīda saasināšanās varētu izrādīties «traģiska Polijai un traģiska priekš ES», tādēļ Nausēda aicinājis sākt mediācijas procesu, lai rastu kompromisu, vēsta Bloomberg.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas