Lietuvas prezidente atsauc divus vēstniekus diplomātiskā skandāla dēļ

Vēstnieki Renāts Juška (Renatas Juška) un Artūrs Žurausks (Artūras Žurauskas)

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) no vēstniecībām atsaukusi Lietuvas vēstniekus Azerbaidžānā un Ungārijā. Tas noticis pēc tam, kad portālā YouTube publicēti diplomātu privāto tālruņa sarunu ieraksti, kas atklāj vēstnieku domas par Kaukāza valstu konfliktu.

Renāts Juška (Renatas Juška) un Artūrs Žurausks (Artūras Žurauskas) tālruņa sarunā apsprieduši Kalnu Karabahas konfliktu starp Azerbaidžānu un Armēniju – divām Kaukāza valstīm, ar kurām Lietuva vēlas uzturēt vienlīdz labas attiecības.

Juška sacījis: «Es atbalstu tos, kuri vada armēņus. [..] Pasīvi, bet tomēr …».

«No reliģiskā un vienkāršā cilvēka viedokļa, Armēnija šķiet tuvāka, kaut gan viņi ir arī tie «sapuvušie». [..] Bija tādas nedēļas, kad tas armēnis un tas azerbaidžānis nāca pie mums, lai noskaidrotu, kuru pusi mēs atbalstām – armēņu vai azerbaidžāņu,» sarunā ar kolēģi klāstījis Lietuvas vēstnieks Azerbaidžānā Artūrs Žurausks.

Lietuvas Ārlietu ministrijas pārstāvji, premjerministrs un prezidente Azerbaidžānas un Lietuvas mediju redzeslokā nokļuvušos sarunu ierakstus konsekventi saukuši par provokāciju. Tomēr, kā vēsta Lithuania Tribune, tikai politikas vērotāji un politologi bijuši konkrētāki, pieļaujot, ka sarunu noklausījušies un ierakstījuši Krievijas specdienesti.

Ref: 111.111.102.318

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas