Lietuvā priekšlikumu ieviest zemāku algu jauniešiem uztver pretrunīgi

Lietuvā priekšlikums pazemināt minimālo algu jauniešiem uztverts skeptiski no studentu organizācijas un valdības puses, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas Trīspusējā padome, kur strādā valdības, darba devēju un arodbiedrību pārstāvji saņēma priekšlikumu atļaut maksāt mazāku minimālo algo darbiniekiem, kuri ir vecumā līdz 25 gadiem.

Ieceri iesniedzis Lietuvas Uzņēmumu konfederācijas priekšsēdētājs Andrjus Romanovsks (Andrius Romanovskis), kurš skaidrojis, ka zemāka minimālā alga jauniešiem tiek maksāta Nīderlandē, Īrijā un Lielbritānijā. «Tas veicinātu jauniešu nodarbinātību. (..) Mums ir situācija, kur jauni cilvēki, studenti nevar atrast darbu un viņiem ir jāņem neapmaksātas prakses vietas,» Romanovsks skaidrojis LRT Radio.

Studentu organizācija nepiekrīt

Lietuvas Studentu savienības priekšsēdētājs Eigirds Sarkans (Eigirdas Sarkanas) vērtējis, ka priekšlikums var radīt precedentu diskriminācijai pēc vecuma un jauniešiem radīs vairāk problēmas. Organizācijas pārstāvja vērtējumā tādā gadījumā «studentiem būtu jāstrādā no 35 līdz 40 stundām nedēļā, lai nopelnītu tikpat, cik viņi nopelna nedēļā,» strādājot vidēji 32 stundas nedēļā.

Priekšlikumu skeptiski vērtējusi arī Lietuvas sociālā nodrošinājuma un darba lietu ministra vietniece Egle Radišauskiene (Eglė Radišauskienė). Viņas skatījumā, par šādu risinājumu varētu spriest, ja valstī būtu augsts jauniešu bezdarbs, tomēr Lietuvā tas nav liels, norādīja ministra vietniece, vēsta LRT.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1268294/employment-boost-or-discrimination-lower-wage-for-youth-gets-mixed-response-in-lithuania

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas