Lietuvā rēķina ietekmi no Baltkrievijas iespējamām ekonomiskām grūtībām

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvā, pastiprinoties bažām par ekonomiskiem sarežģījumiem Baltkrievijā, ko varētu nest iespējama autoritārās varas nomaiņa, tiek vērtēta šāda scenārija ekonomiskā ietekme. Secināts, ka būtiska ietekme būtu jūtama Klaipēdas ostā un valsts dzelzceļa uzņēmumā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Jebkuri satricinājumi Baltkrievijā var ietekmēt ekonomiku. [Baltkrievija] ir svarīgs partneris [dzelzceļa uzņēmumam] Lietuvos geležinkeliai un Klaipēdas ostai,»

šonedēļ norādījis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Lai arī ietekme uz kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un cauri ostai var būt liela, ekonomisti gan lēš, ka ekonomiski sarežģījumi Baltkrievijā neradītu viraptverošo krīzi Lietuvas ekonomikā. Tas tādēļ, ka Lietuvas uzņēmumi ar Baltkrieviju sadarbojas vien atsevišķos sektoros.

Lasiet arī: ES līderi noraida Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, sola sankcijas

Baltkrievija ir Lietuvas septītā lielākā eksporta partnervalsts, uz kuru 2019.gadā eksportētas preces un pakalpojumi 1,146 miljonu eiro vērtībā. Attiecībā uz importu Baltkrievija pērn bija 14. lielākā partnervalsts, no kuras Lietuvā iepirktas preces un pakalpojumi 782 miljonu eiro vērtībā.

No Baltkrievijas 2019.gadā visvairāk importēti kokmateriāli (25% no kopējā importa apjoma), nafta (15%), minerālmēsli (11%) un metāli (11%).

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1215433/will-lithuanian-businesses-suffer-from-unrest-in-belarus

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas