Lietuva sāks izmēģināt kabeli NordBalt

Lietuva šonedēļ sāks izmēģināt energosistēmu starpsavienojumu ar Zviedriju – kabeli NordBalt, otrdien, 24.novembrī, paziņojis kompānijas Litgrid ģenerāldirektors un valdes priekšsēdētājs Daivis Virbicks.

Kā viņš pastāstījis izdevuma Verslo žinios rīkotajā enerģētikas forumā Viļņā, šo izmēģinājumu gaitā Klaipēdai kādu laiku tiks piegādāta elektroenerģija tikai no Zviedrijas.

«Šonedēļ pa NordBalt plānojam saņemt pirmos megavatus, un pirmie patērētāji Klaipēdā «nogaršos» zviedru elektrību. Izmēģinājuma nolūkos viņi tiks atslēgti no Lietuvas un pieslēgti tikai Zviedrijai,» skaidrojis Virbicks.

Pagājušajā nedēļā jau tika izmēģināts energosistēmu starpsavienojums ar Poliju LitPol Link, turpināsies arī transformatoru apakšstacijas izmēģinājumi, bet vēlāk tiks izmēģināts viss kabelis.

453 kilometru garais kabelis NordBalt, kas izmaksājis 550 miljonus eiro, pāri jūrai un sauszemei tika vilkts pusotru gadu. Klaipēdā tas pieslēgts 330 kilovoltu apakšstacijai, bet Zviedrijas pusē, Nībru, – 400 kilovoltu apakšstacijai.

Kabeļa jauda būs 700 megavati. Baltijas jūras gultnē un zemē guldīti divi līdzstrāvas kabeļi un optiskās šķiedras kabelis.

Šā gada nogalē jaunais starpsavienojums saslēgs valstis ap Baltijas jūru vienotā infrastruktūrā, un Baltijas valstu iespējas importēt elektroenerģiju no Skandināvijas pieaugs par 70%.

Līdz gadumijai tiks pabeigts arī 370 miljonu eiro vērtais starpsavienojums ar Poliju – pirmā elektrolīnija, kas savienos tehnoloģiski atšķirīgos Lietuvas un Rietumeiropas tīklus.

Ref: 102.000.102.11230

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas