Lietuvā sarucis alkohola patēriņš, pārskatīs stingro alkohola aprites regulējumu

Lietuvieši vēl nesen bija nācija ar pasaulē lielāko alkohola patēriņu uz vienu iedzīvotāju. Tas Seimu pamudināja pacelt alkohola pieejamības vecuma slieksni līdz 20 gadiem, saīsināt grādīgās dziras tirdzniecības laiku un aizliegt alkohola reklāmu. Jaunajā Seima sasaukumā iecerēts šo regulējumu pārskatīt, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pasaules Veselības organizācijas 2016.gada pētījumā lietuvieši tika atzīti par nāciju ar pasaulē lielāko alkohola patēriņu uz vienu iedzīvotāju – 16,3 litriem tīra alkohola gadā. Valsts iepriekšējā valdošā koalīcija, ko vadīja Zemnieku un zaļo savienība valstī paaugstināja alkohola pieejamības vecuma slieksni līdz 20 gadiem, saīsināja tirdzniecības laiku, koncentrējoties uz nedēļas nogalēm, un aizliedza alkohola reklāmu.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Brisele iesaka Lietuvai pastiept darba mūžu līdz 72 gadiem, kaut retais vīrietis nodzīvo tik ilgi

«Varu teikt, ka dzērāju valsts birka uz mums vairs neattiecas, jo šobrīd situācija Lietuvā ir mainījusies,» tā šonedēļ skaidrojis Lietuvas Narkotiku, tabakas un alkohola kontroles pārvaldes direktors Renalds Čiužs (Renaldas Čiužas).

Seima priekšsēdētāja, Liberālās kustības līdere Viktorija Čmilīte-Nīlsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen) norādījusi, ka parlamentā drīzumā nonāks grozījumu projekts ar mērķi atvieglot esošo regulējumu, lai pārskatītu ierobežojumus, kas, pēc politiķes teiktā, praksē nedarbojas un vairs nav vajadzīgi.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1393537/lithuania-to-review-excessive-alcohol-restrictions-speaker

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas