Lietuvā sertifikātus lielveikalu apmeklējumam prasa visas vadošās veikalu ķēdes

Kopš Lietuvā no nedēļas sākuma lielveikalu apmeklēšanai noteikta prasība uzrādīt iespēju pasi vai ES Covid-19 sertifikātu, to sākuši ievērot Rimi, Maxima un citi vadošie pārtikas mazumtirdzniecības lielveikali, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālists Jons Deveiks (Jonas Deveikis).

Jaunie noteikumi kaimiņvalstī stājās spēkā pirmdien, 13.septembrī. Valdība tos pieņēma, jo Lietuvā nav sasniegts Covid-19 vakcinācijas aptveres mērķis, bet valstī strauji audzis hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits, tuvojoties slimnīcu šai slimībai iedalīto gultas vietu pārslogošanai.

Lasiet arī: Lietuvas jaunie ierobežojumi liedz ieeju lielveikalos bez sertifikāta

LRT izpētījis, ka prasību uzrādīt Lietuvas nacionālo Covid-19 sertifikātu – iespēju pasi – vai ES Covid-19 sertifikātu valstī sākuši pildīt 186 lielveikali.

Līdzīgi kā ES dokuments Lietuvas iespēju pase tiek izsniegta cilvēkiem, kuri pēdējo 180 dienu laikā ir atveseļojušies no Covid-19 vai nesen saņēmuši negatīvus koronavīrusa PCR vai antigēna izmeklējumu rezultātus, vai kuri ir pilnībā vakcinēti.

Bez iespēju pases vai ES Covid-19 sertifikāta Lietuvā šobrīd nevar iekļūt 73 Maxima lielveikalos, kas atrodas 28 dažādās pilsētās. Prasība ieviesta arī 39 Norfa tīkla lielveikalos un 45 Rimi lielveikalos. Jaunajam noteikumam pakļāvušies arī iki un Lidl lielveikali.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas