Lietuvā sižets par bērna audzināšanu geju pārī uzjunda asumus

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvā asumus par ģimenes vērtībām uzjūndījis sabiedriskā medija LRT sižets par diviem geju pāriem Lielbritānijā, kuri veiksmīgi audzina bērnus. Tradicionālo ģimenes vērtību aktīvisti pārraidē saskatījuši konstitūcijas pārkāpumu, bet raidījuma vadītājai ir bažas, ka pārraides veidošana var tikt apturēta.

Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas darbību finansē par visu nodokļu maksātāju naudu. Tās jaunajā tīmekļa vietnē LRT.lt tiek publicēti raidījuma Spalvos (Krāsas) sižeti. Uz raidījumu, kur vēstīts par geju pāru pieredzi adoptētu bērnu audzināšanā, bijusi asa reakcija no sabiedrības konservatīvās daļas, kas radījusi nedrošības sajūtu Spalvos vadītājai Elenai Reimerītei (Elena Reimerytė).

«Bērni, kurus audzina viena dzimuma vecāki, ne ar ko neatšķiras no bērniem, kuri audzināti tradicionālās ģimenēs, vēl jo vairāk – tiem dzīvē klājas lieliski,» Spalvos vēstīja Reimerīte, kura par radījumu virsmērķi izvirzījusi stāstus par interesantiem cilvēkiem. Spalvos raidījumi sabiedriskā medija tīmekļa vietnē tiek publicēti reizi nedēļā un ir skatāmi internetā.

«Riebīgi», secina organizācija

Minētais raidījums sevišķi nepieņemams licies konservatīvai ģimeņu organizācijai Apginkime Lietuvos šeimas (Aizsargāsim Lietuvas ģimenes (ALŠ)). Tā aicinājusi visus, kuri atbalsta tradicionālo ģimenes modeli, pat boikotēt sabiedriskos medijus radio un televīzijā, pavēstījusi, ka gatavojas rīkot mītiņu pret LRT un prasījusi par Spalvos atbildīgo vadošo darbinieku atlaišanu.

ALŠ norādījusi uz Lietuvas konstitūcijā nostiprināto, ka ģimene ir savienība starp sievieti un vīrieti, un prasījusi pārtraukt, organizācijas skatījumā, «riebīgu seksuālas rīcības noviržu» izplatīšanu.

Būtiski, ka Lietuvā, kur liela loma ir katoļticībai un tās aizstāvētajām vērtībām, spēkā ir tiesību norma, kas attiecas uz informācijas satura pieejamību. Norma noteic, ka informācija, kas «stiprina tādu laulības un ģimenes jēdzienu, kas atšķiras no Lietuvas Republikas Konstitūcijā vai Lietuvas Republikas Civillikumā definētā» ir kaitīga nepilngadīgajiem un tādēļ ir ierobežojama.

LRT pastāv uz viedokļu dažādību

Lietuvas sabiedriskā medija komunikācijas un tirgvedības daļas vadītāja Rūta Putnikiene (Rūta Putnikienė) saistībā ar Spalvos sacījusi, ka raidījums par pretrunīgi vērtēto tematu saņēmis gan nosodošas, gan atzinīgas atsauksmes.

«Mūs cildina par tādu neērtu tematu apskatīšanu, kāds ir šis. Mēs tomēr saprotam, ka dažiem skatītājiem tas nav pieņemami. Mēs iedrošinām viņus izteikt savu noraidošo redzējumu, tomēr pārliecinoši aicinām viņus cienīt citus,» tā Lietuvas sabiedriskā medija LRT pārstāve Putnikiene.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas