Lietuvā Spānijas kara lidmašīnas pārtrauc Nausēdas un Spānijas premjera preses konferenci

Lietuvā preses konferenci gaisa spēku bāzē ar Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) un Spānijas premjerministra Pedro Sančesa (Pedro Sánchez) līdzdalību izjaukusi negaidīta kara lidmašīnas izlidošana, reaģējot uz izsaukumu Baltijas gaisa telpā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ceturtdien, 8.jūlijā, turpinot vizīti Baltijas valstīs, Spānijas premjerministrs Pedro Sančess apmeklējis Lietuvas Gaisa spēku bāzi Šauļos. Tajā jau ilgus gadus izvietota NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas vienība, kurai lidotājus un iznīcinātāju lidaparātus periodiski nosūta dažādas NATO dalībvalstis. Šobrīd patrulēšanas pienākumus uzņēmusies Spānija.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuva saskaras nepieredzētu krīzi uz robežas. Kādas ir iespējas to pārvarēt?

Preses konference ceturtdien tikusi sarīkota tieši lidaparātu novietnē. Rāmās amatpersonu uzrunas pārtraukusi drudžaina militārpersonu rosība un Nausēdas un Sančesa informēšana, ka novietnē esošajām lidmašīnām ir strauji jāpaceļas gaisā, lai konfrontētu kādu neatpazītu lidaparātu. No preses konferences vietas iznesti karogi un cita oficiālā simbolika.

Pāris mirkļus vēlāk Lietuvas prezidents un Spānijas premjerministrs preses konferences tiešraidē bijuši redzami ar ausu aizbāžņiem ausīs, vērojam Spānijas Eurofighter iznīcinātāju izlidošanu un došanos uzdevumā.

«Šodien kļuvām par lieciniekiem sabiedroto solidaritātei darbībā. [..] Spānijas iznīcinātāju lidmašīnas tika izsauktas reaģēt uz trauksmi saistībā ar gaisa telpas pārkāpumu,» pēcāk mikroemuāru vietnē Twitter rakstījis Nausēda.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1447109/spain-scrambles-military-jets-in-lithuania-interrupting-live-conference-at-airbase

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas