Lietuva starptautiskajās misijās sūtīs 323 militārpersonas un civilos

Lietuvas Bruņotie spēki 2022.gadā turpinās dalību militārajās misijās ārvalstīs. Saskaņā ar Seima dotu apstiprinājumu lietuviešu militārpersonas tiks sūtītas uz Ukrainu, Irāku un trim Āfrikas valstīm.

Kā pirmdien, 18.oktobrī, vēstīja Lietuvas Nacionālās aizsardzības ministrija, ārvalstu misiju prioritātes arī 2022.gadā būs dalība NATO, ES, ANO un sabiedroto vadītas operācijas ārzemēs. Svarīga būs arī Lietuvas Nacionālā militārās apmācības operācija Ukrainā.

«Ieguldījums starptautiskajās operācijās saglabājas kā Lietuvas starptautisko saistību izšķirīgi svarīga izpausme un ir veids, kā pilnveidot NATO kolektīvo aizsardzību, Eiropas Kopējo drošības un aizsardzības politiku, ANO miera uzturēšanu, daudzpusējo un divpusējo sadarbību,» skaidrojis Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks (Arvydas Anušauskas).

Lasiet arī: Uz Polijas-Baltkrievijas robežas miris septītais migrants

Saskaņā ar Seima lēmumu 2022. un 2023.gadā Lietuva uz ārvalstīm nosūtīs līdz 323 militārpersonām un civilām personām. Jau 2021.gada novembrī Lietuvas pārstāvji tiks nosūtīti sargāt NATO operatīvo centru Irākas galvaspilsētā Bagdādē. Līdz 60 militārpersonām un Lietuvas nacionālās aizsardzības sistēmas civilajām personām darbosies Lietuvas Nacionālā militārās apmācības operācijā Ukrainā.

Papildus Irākai un Ukrainai lietuvieši iesaistīsies militārās miera uzturēšanas un apmācību operācijās Āfrikas valstīs Mali, Mozambikā un Centrālāfrikas Republikā, vēstīts ministrijas paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas