Lietuvā strauja vakcinācija uzlabo ekonomiskās izaugsmes prognozes

Lietuvai virzoties uz priekšu ar iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19, valstī 2021. un 2022.gadā ir gaidāma droša ekonomiskā izaugsme, tā rāda bankas Swedbank ekonomiskā prognoze, kas šopavasar tikusi paaugstināta, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Mēs paaugstinājām Lietuvas iekšzemes kopprodukta izaugsmes prognozes par 0,3 procentpunktiem,» otrdien, 20.aprīlī, norādījis Swedbank vecākais ekonomists Nerijs Mačjulis (Nerijus Mačiulis). «Nākamgad, pateicoties gaidāmai masveida imunitātei un pilnai pakalpojumu sektora atvēršanai, mēs sagaidām 5% izaugsmi visās Baltijas valstīs.»

Lasiet arī: Polija koriģē vakcinācijas kārtību, lai devas vairs neietu zudībā

Bankas ekonomistu kopš februāra uzlabotajā vērtējumā Lietuvas IKP šogad augs par 4,9%, bet 2022.gadā – par 4,2%. Paaugstināt prognozes par 0,3% tos pamudinājusi vakcinācijas programmas gaita, un prognožu piepildīšanās būšot atkarīga no tā, cik veiksmīgi tuvākajos mēnešos Lietuvas iedzīvotāji turpinās iegūt imunitāti pret Covid-19.

Mačjulis vērtējis, ka Lietuva un pārējās Baltijas valstis, salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, Covid-19 ekonomisko ietekmi ir izjutušas salīdzinoši maz. «Daļēji tas ir tāpēc, ka tās ir vismazāk atkarīgas no ārvalstu viesu tūrisma, piemērojušas pienācīgu fiskālo politiku un krīzē nav cietusi rūpniecība, vai arī tā ir cietusi ļoti īsu laiku,» novērojis Swedbank Lietuvas atzara vecākais ekonomists.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1391587/lithuania-s-up-for-a-post-pandemic-economic-spurt-report

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas