Lietuvā tirgotāji domā par ierobežojumiem veikaliem, kuri darbojas, nepārbaudot sertifikātus

Lietuvā turpinoties straujai koronavīrusa izplatībai ar augstāko dienas inficēto skaitu Baltijā, tirdzniecības uzņēmumu apvienība izskata iespēju par ierobežojumu ieviešanu veikaliem, kuriem ar valdības lēmumiem pagaidām netiek prasīts pārbaudīt Covid-19 sertifikātus, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ja Lietuvas Tirdzniecības uzņēmumu asociācijas izskatītie ierobežojumi tiks pieņemti, tad veikaliem ar platību līdz 1 500 kvadrātmetriem valstī nāktos ierobežot klientu plūsmu.

Tiek izskatīta arī iespēja liegt veikalā ielaist vairāk nekā vienu cilvēku uz 30 kvadrātmetru lielu platību.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 1 853, Lietuvā – 2 235, Igaunijā – 1 102

«30 kvadrātmetri uz cilvēku ir ļoti stingrs ierobežojums,» sacījusi Lietuvas Tirdzniecības uzņēmumu asociācijas priekšsēdētāja Rūta Vainiene (Rūta Vainienė).

Pēc viņas teiktā, visām tirdzniecības vietām valstī būs iespēja izvēlēties vai nu sākt ievērot apmeklētāju skaita ierobežojumu uz telpu platību, vai arī sākt pārbaudīt pircēju Covid-19 sertifikātus un Lietuvas nacionālos Covid-19 sertifikātus – iespēju pases. Dokumenti apliecina negatīvus Covid-19 analīžu rezultātus, pārslimošanas vai pilnas vakcinācijas faktu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1523358/lithuania-mulls-restrictions-on-shops-operating-without-covid-certificates

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas