Lietuvā top memoriāls 20 000 pretpadomju partizānu godināšanai

Memoriāla vieta kartē

Lietuvas rietumos sākts celt memoriālu valsts kādreizējiem 20 000 partizānu, kuri 20.gadsimta vidū cīnījās pret Padomju okupācijas iestādēm. Piemiņas vieta top valsts nozīmes ceļu krustojuma malā, lai būtu redzama autovadītājiem un pasažieriem.

Kā otrdien, 8.oktobrī, vēstīja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, memoriāls tiks veidots veselu gadu un tiks īstenots zobena formas obeliska veidolā ar piemiņas plāksni, kur būs minēti visu kādreizējo kaujinieku vārdi. Līdzās tiks veidots arī nezināmā kareivja kaps. Memoriāls atradīsies Križkalnē, vietā, kur krustojas Viļņas-Klaipēdas un Šauļu-Tauraģes šosejas.

Svinīgā pasākumā par godu būvdarbu sākšanai ir piedalījušies četri kādreizējie partizāni Juozs Močus-Šviedris (Juozas Mocius-Šviedrys), Jons Kadžjons-Bēda (Jonas Kadžionis-Bėda) un Juozs Jakavons-Tigrs (Juozas Jakavonis-Tigras), kuri palīdzējuši topošā obeliska pamatnē guldīt simbolisku kapsulu.

Vēl par šo tematu: Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

Celtniecības sākšanas pasākumā uzrunu teicis atjaunotās Lietuvas pirmais vadītājs Vītauts Landsberģis (Vytautas Landsbergis).

Viņš sacījis, ka ir svarīgi, lai būtu «centrāla piemiņas vieta lietuviešu pretošanās kustībai pret Padomju okupāciju, kas bija grūta, gara, daudzšķautņaina un izpaudās dažādā veidā, līdz beigu beigās aizveda līdz brīvībai».

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1104826/new-lithuanian-partisan-memorial-to-commemorate-20-000-fighters

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Malači lietuvieši,tas nozīmē ka viņi ciena vēsturi un paši sevi uzskatu nacionālie partizāni bija īstie patiesie savas zemes Patrioti, tāpat kā Latvijā LEĢIONĀRI.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas