Lietuvā vakcinēšanās pret Covid-19 norit visstraujāk. Kāds ir potēto procents Igaunijā un Latvijā?

Šonedēļ Latvijā turpinās pagājušajā nedēļā novērotā tendence – vakcinācija pret Covid-19 būtiski aktīvāk notiek ar otro poti, bet pirmo saņem proporcionāli mazāks skaits cilvēku.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 446 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – ap 200 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 23,6% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 10,6%, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati uz otrdienu, 25.maiju.

Tikmēr Igaunijā 442 078 cilvēki ir saņēmuši vakcīnu – 33,27% iedzīvotāju –, no kuriem 204 197 cilvēki ir pabeiguši vakcinācijas procesu, kas ir 15,37% Igaunijas iedzīvotāju, liecina oficiālais informācijas par Covid-19 vakcīnu portāls Igaunijā vaktsineeri.ee.

Savukārt Lietuvā vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši 33,6% jeb 938 902 iedzīvotāji, no kuriem vairāk nekā pusmiljons pabeiguši vakcinēšanās procesu, otrdien vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, otrdien, 25.maijā, potes pret Covid-19 saņēmušas 14 624 personas, tostarp pirmo porti – 4 330 cilvēki, otro – 9 462, bet vēl 834 cilvēki sapotēti ar Johnson&Johnson vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmajās divās darbadienās vidēji dienā sapotēti ap 12 500 cilvēki, kas ir līdzīgs temps pagājušajai nedēļai. Līdz šim vienā dienā vakcinēto skaita rekords ir fiksēts 12.maijā, kad potes saņēma ap 22 000 cilvēku, savukārt augstākais vidēji dienā vakcinēto skaits nedēļas griezumā bijis nedēļā no 10.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 15 700 cilvēki.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā «Cits iedzīvotājs» vai «Pēc paša vēlēšanās», bet starp sapotētajiem bijis arī lielāks skaits senioru un personu ar hroniskām slimībām. Vakcinācija veikta 404 iestādēs, bet visplašāk to veica SIA Vizuālā diagnostika, Veselības centru apvienība, Veselības centrs 4, Rēzeknes slimnīca un Latgales medicīnas centrs.

Pirmajai potei visbiežāk – 79% gadījumu – izmantota Pfizer vakcīna, pārējos gadījumos lietojot Moderna, bet pārdesmit cilvēki vakcinēti arī ar AstraZeneca poti. Otrajai potei Pfizer lietota 55% gadījumu, bet pārējie līdzīgās proporcijās savakcinēti ar Moderna un AstraZeneca.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca un Johnson&Johnson jeb Janssen. Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas