Lietuva vienkāršoto ceļošanas kārtību saglabā tikai četrām Eiropas valstīm

Lietuvas iknedēļas starptautisko ceļošanas noteikumu pārskatīšanā vienkāršākā ceļošanas kārtība atstāta spēkā tikai četrām ES valstīm. Epidemioloģiski pamatotie ceļošanas noteikumi attiecas uz ceļotājiem bez Covid-19 imunitātes, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Par personām ar Covid-19 imunitāti ir uzskatāmi pret vīrusa saslimšanu pilnībā vakcinēti cilvēki un tie, kuri ir pārslimojuši jauno koronavīrusu pēdējās 180 dienās.

Zaļas krāsas sarakstā ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, no kurām ierodoties Lietuvā, ir nepieciešams tikai veikt Covid-19 analīzes pirms došanās ceļā un saņemt negatīvu analīžu rezultātu no pirmdienas, 6.septembra, ir atlikušas tikai četras. Tās ir Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija.

Lasiet arī: Izglītības nozarē pret Covid-19 vakcinējušies 72% izglītības darbinieku

Nākamais ir dzeltenas krāsas saraksts. Valsts nosaukuma atrašanās tajā nozīmē, ka cilvēkiem, kuri Lietuvā ierodas no šīm valstīm, ir jānodod koronavīrusa analīzes gan pirms došanās ceļā, gan pēc ierašanās valstī. Tajā iekļauta Latvija, Somija, Dānija, Slovēnija un dažas citas EEZ valstis ar salīdzinoši mazu Covid-19 saslimstību.

Garākais Lietuvai ir sarkanas krāsas saraksts. Tas visstingrākos ceļošanas ierobežojumus – pašizolāciju cilvēkiem bez imunitātes. Šajā sarakstā ir Igaunija, Īrija, Horvātija, Slovēnija, Grieķija, Francija, Spānija, Portugāle, Zviedrija un citas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1488691/travel-update-only-four-countries-remain-on-lithuania-s-green-list

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas