Lietuvā vietēja karantīna gaidāma vēl 13 pašvaldībās

Lietuvā COVID-19 izplatības sarkanās krāsas zonā ir iekļautas vēl 13 pašvaldības. Gaidāms, ka tām tiks noteikti vietējas karantīnas ierobežojumi, kādi jau ir spēkā valsts lielākajās pilsētās, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Otrdien, 3.novembrī, karantīnas ierobežojumi ir spēkā Viļņā, Kauņā, Klaipēdā un vēl 21 pašvaldībā, kuras iepriekš bijušas iekļautas karantīnas izplatības sarkanajā zonā. Vietējas kartantīnas ierobežojumu vidū ir obligāta elpceļu masku nēsāšana un klientu plūsmas regulēšana uzņēmumos, kur notiek klientu apkalpošana klātienē.

13 pašvaldības, kuras ir nosaukusi Lietuvas Veselības ministrija, ir pilsētas Šauļi, Palanga, Prieni, Rietava, Utena, Šaļčininki, Šilute, Tauraģe, Molēti, Mažeiķi, Varēna un Kauņas un Paņevežas rajoni.

Lasiet arī: Jaunie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 171, Lietuvā – 897, Igaunijā – 80

Lietuvas karantīnas ierobežojumi paredz arī:

– pulcēšanās aizliegumu grupās lielākās par pieciem cilvēkiem, kuri nav no vienas mājsaimniecības;

– viena metra distances prasību starppilsētu sabiedriskajā transportā;

– divu metru attāluma prasību starp cilvēku grupām pasākumos un sabiedriskās vietās;

– sabiedriskā sektora iestāžu pāreju uz daļēju vai pilnīgu darbu attālinātā režīmā;

– pacientu apmeklējumu aizliegumu slimnīcās, izņemot gadījumus, kad pacienti ir nedziedināmi slimi, jaunāki par četrpadsmit gadiem vai sievietes dzemdību nodaļās.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1267705/lithuania-adds-13-municipalities-to-coronavirus-red-zone

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas