Lietuvā vīrusa otro vilni prognozē jau augustā; atklāj uzliesmojumu Kauņā

Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga

Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga (Aurelijus Veryga) pieļāvis, ka jaunā koronavīrusa atkārtots uzliesmojums valstī varētu notikt jau augustā. Šonedēļ kādā Kauņas uzņēmumā negaidīti konstatēti 18 jauni inficētie, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Otrdienas, 14.jūlija, vakarā Kauņas transporta uzņēmumā UAB Hegelman Transporte konstatēti 18 cilvēki, kuri ir inficējušies ar COVID-19. Vairums sasirgušo ir darbinieki, kuri Lietuvā ieradušies no Uzbekistānas. Tie nav iekļauti trešdienas, 15.jūlija, statistikā par jaunajiem saslimšanas gadījumiem Lietuvā.

Lasiet arī: Klāt nākušie koronavīrusa gadījumi Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 4, Lietuvā – 7, Igaunijā – 1

COVID-19 analīzes tiks veiktas ap 200 cilvēkiem, kuri strādā uzņēmumā vai ir saistīti ar tajā strādājošiem, pavēstījusi Lietuvas Nacionālā Sabiedrības veselības centra pārstāve Renata Lingiene (Renata Lingienė). Viņa prognozējusi, ka saistībā ar UAB Hegelman Transporte nav gaidāms daudz jaunu inficēšanās gadījumu.

Otrais vilnis jau augustā?

Tikmēr Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga atgādinājis, ka vīruss joprojām valstī tiek pārnēsāts, jo ne visi jaunatklātie inficēšanās gadījumi ir ievesti no ārzemēm. Lai arī Viļņas Universitātes medicīnas profesors Vītauts Kasjulevičs (Vytautas Kasiulevičius), balstoties uz ASV Hārvardas Universitātē izstrādātu epidemioloģisko modeli prognozējis, ka vīrusa otrais vilnis Lietuvu skars decembrī, Verīga pieļāvis, ka saistībā ar iedzīvotāju ceļošanu, tas var notikt jau augustā. Lietuvas veselības iestādes gatavojas COVID-19 otrajam vilnim, norādījis Lietuvas veselības ministrs.

Šī raksta oriģināli lasāmi LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1197331/second-coronavirus-wave-could-hit-lithuania-in-august-says-minister

https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1197618/coronavirus-update-breakout-at-transport-firm-18-workers-infected

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas