Lietuvai bažas: Lukašenko var atdot Baltkrievijas neatkarību Krievijai

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, iespējams, gatavojas atdot savas valsts neatkarību, parakstot nolīgumu par dziļāku integrāciju ar Krieviju, brīdinājis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius).

vēsta Polijas valsts radio Polskie Radio un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters, Linkevičs šādas bažas paudis pirmdien, 7.septembrī.

Lietuvas vadošais diplomāts saskatījis šādu iespēju, jo Krievija jau ilgus gadus ir centusies tuvināt Baltkrieviju sev un, kopš augusta Baltkrievijā padziļinoties politiskai krīzei, Maskava ir kļuvusi par Lukašenko režīma vienīgo sabiedroto reģionā.

«[Krievija] tagad ātri pabeigs to, ko viņi nespēja izdarīt 20 gadus, un tas ir ļoti satraucoši,»

tā, televīzijā komentējot situāciju kaimiņvalstu attiecībās, sacījis Lietuvas ārlietu ministrs saistībā ar Krievijas-Baltkrievijas valdību kontaktu pastiprināšanos un drīzumā gaidāmo Lukašenko vizīti Maskavā.

Abu valstu savstarpējās integrācijas process ir «ir grūti apturams», vērtējis Linkevičs. Viņaprāt, Lukašenko, kurš noliedz 9.augusta prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu, nav «ne morāla, ne politiska pamatojuma to darīt [tuvināt valsti Krievijai]» un šādām vēsturiskam lēmumam būtu nepieciešama Baltkrievijas iedzīvotāju piekrišana, vēsta Polskie Radio un Reuters.

Saistītie raksti

4 KOMENTĀRI

  1. Lietuvas ārlietu ministram Linkevičam nevajadzētu tā uztraukties par augustā TAUTAS ievēlēto Baltkrievijas prezidentu – nobalsoja 80,1 % “par” Lukašenko palikšanu prezidenta amatā! Nožēlojami, ka kuram nav slinkums, tas bauro pret Baltkrieviju! Lai Baltkrievijā PAŠI lemj par savu valsti!
    Kā zināms, mīļotajā Latvijā NAV tiesību balsot par SAVAS valsts prezidentu. Laikam kādi kungi uzskata, ka tauta ir par “stulbu”, lai to spētu izdarīt… Sorry! ja kas…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas