Lietuvai jāuzlabo romu iekļaušanās sabiedrībā, uzskata Eiropas Padome

Eiropas Padome ir nākusi klajā ar aicinājumu Lietuvas varasiestādēm uzlabot esošos likumus attiecībā uz mazākumtautībām, novērst skolās pastāvošu diskrimināciju, kā arī sekmīgāk gādāt par romu tautības iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrībā.

Cilvēktiesību organizācijas paziņojumā presei, kas publicēts otrdien, 8.janvārī, EP komisija, kas sniedz rekomendācijas par nepieciešamiem uzlabojumiem attiecībā uz Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību ievērošanu, norādījusi, ka Lietuvai būtu jāizskauž diskriminācija, ar kādu saskaroties skolēni no mazākumvalodu skolām, un jācīnās pret negatīviem stereotipiem pret romiem.

Komisija savā aicinājumā uzteikusi galvaspilsētā Viļņā paveikto romu stāvokļa uzlabošanā, kas esot novērots arī valsts līmenī.

Vienlaikus kavējoties svarīgu valodas tiesību paredzēšana likumos, jo sevišķi, attiecībā uz personvārdu rakstību oficiālos dokumentos un vietvārdu rakstību. Poļu tautības skolēniem savukārt problēmas esot radījusi 2012.gadā Lietuvā veiktā pāreja uz vienotu lietuviešu valodas mācību saturu un valsts eksāmenu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas