Lietuvas ārlietu ministrs Baltkrievijā meklē kopīgo ar tās neērto kaimiņvalsti

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (pa kreisi) un Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) šonedēļ uzturas divu dienu vizītē Baltkrievijā. Apzinoties abu kaimiņvalstu domstarpības par Astravjecas atomelektrostacijas būvniecību, vizītes laikā abu valstu amatpersonas meklē kopīgo lietuviešu kopienā un kopīgā vēsturē, vēsta Baltkrievijas ziņu aģentūra BelTA.

Linkeviča divu dienu darba vizīte Baltkrievijā sākta pirmdien, 3.februārī. Lietuvas ārlietu ministrs robežu ar kaimiņvalsti šķērsojis automašīnā un apmeklējis Grodņas reģiona Rimdjunu, kur darbojas lietuviešu skola un bērnudārzs.

Kopā ar Baltkrievijas kolēģi Vladimiru Makeju Linkevičs apmeklējis skolu un apspriedis risinājumus problēmām, ar kādām reģionā saskaras vietējā lietuviešu kopiena, raksta BelTA.

Grodņas reģionā tiek celta arī Astravjecas atomelektrostacija. Tās celtniecība Lietuvas pierobežā, ap 50 kilometru attālumā no Viļņas, ir radījusi saspīlējumu abu kaimiņvalstu attiecībās.

Valstiskā un ārpolitikas līmenī Lietuva cenšas panākt, lai Baltijas reģiona un Eiropas Savienības valstis atteiktos iegādāties elektrību no topošās spēkstacijas, kuru Viļņa uzskata par neatbilstošu drošības prasībām. Baltkrievija, kura savu pirmo atomelektrostaciju būvē sadarbībā ar Krieviju, savukārt pastāv uz savām tiesībām enerģētikas ražošanas un neatkarības jomā.

Otrdien, 4.februārī, Lietuvas ārlietu ministrs uzturas vizītē Minskā, kur viņš piedalīsies ģenerāļa Tadeuša Koscjuško (Tadeusz Kościuszko) piemiņas pasākumā, liecina Linkeviča paziņojums mikroemuāru vietnē Twitter.

«Šodien mēs godinām Tadeušu Koscjuško, neticamu vīru, kurš ir Lietuvas, Polijas, ASV un Baltkrievijas nacionālais varonis un iedvesmas avots daudzām nācijām, kuras mīl brīvību. Viņa atstātais mantojums plaukst joprojām,» vēsta Linkeviča Twitter ieraksts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas