Lietuvas Augstākā tiesa noraidījusi flyLAL prasību par vairāk nekā 16 miljonu eiro piedziņu no airBaltic

Lietuvas Augstākā tiesa noraidījusi bankrotējušās Lietuvas nacionālās aviokompānijas flyLAL-Lithuanian Airlines prasību par vairāk nekā 16 miljonu eiro kompensācijas piedziņu no Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic, kuru tā vainoja negodīgā konkurencē un FlyLAL izstumšanā no tirgus.

Lietuvas Augstākā tiesa tādu spriedumu pieņēmusi 16.jūnijā, tādējādi izbeidzot gandrīz 14 gadus ilgušo tiesvedību, liecina lidostas Rīga un airBaltic pārstāvošā advokātu biroja Cobalt sniegtā informācija.

Augstākā tiesa atstājusi spēkā Lietuvas Apelāciju tiesas pirms gada pieņemto lēmumu vēlreiz noraidīt Viļņas apgabaltiesas 2016.gada janvārī pasludināto spriedumu, ka flyLAL pienākas 16,121 miljona eiro kompensācija no airBaltic.

021.gada 28.jūnijā Lietuvas Apelāciju tiesa nolēma, ka «aizliegtas vienošanās nav bijis, jo atbildētāji [airBaltic un Rīgas lidosta] pildījuši savas obligātās Latvijas tiesību aktos noteiktās saistības. Tādēļ tiesa noraidījusi FlyLAL argumentus, ka airBaltic īstenojusi negodīgu cenu veidošanas stratēģiju, centusies kropļot konkurenci, izstumt konkurentus no tirgus vai radīt šķēršļus to ienākšanai tirgū.»

Lasiet arī: Pēc Ryanair prasības no lidostas Rīga piedzen 1,6 miljonus eiro

Strīds starp flyLAL un airBaltic un Rīgas Starptautisko lidostu sākās 2008.gadā.

flyLAL tolaik vērsās tiesā pret airBaltic un lidostu Rīga, pieprasot kompensāciju par zaudējumiem, kurus Lietuvas uzņēmumam radījusi it kā abu Latvijas kompāniju noslēgta vienošanās par zemākām cenām Rīgas lidostā. Lietuvas aviokompānija arī uzstāja, ka airBaltic cenu dempinga politika Viļņas lidostā izstūmusi to no tirgus.

Latvijas kompānijas apstrīdēja ekspertu secinājumu, ka Lietuvas uzņēmums cietis 43,4 miljonu eiro zaudējumus, jo Rīgas lidosta 2004.–2008.gadā airBaltic piešķīrusi diskriminējošas atlaides.

2016.gada janvārī, pēc aptuveni septiņus gadus ilgas tiesāšanās, Viļņas apgabaltiesa secināja, ka airBaltic izmantojusi negodīgu konkurenci strīdus maršrutos, un nolēma, ka airBaltic jākompensē flyLAL zaudējumi 16,121 miljona eiro apmērā, bet lidostu Rīga no atbildības atbrīvoja.

flyLAL tiesā vēlējās panākt 57,87 miljonu eiro zaudējumu kompensāciju no abiem Latvijas uzņēmumiem – airBaltic un lidostas Rīga.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas