Lietuvas bijušais prezidents Rolands Pakss – vienīgajā aviošovā Limbažos

Limbažu lidlaukā 10.jūlijā norisināsies šogad vienīgais avio šovs Fly in Limbaži. Ikvienam būs iespēja redzēt dažādu lidaparātu lidojumus, izpletņlēcēju šovu, augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumus, Latvijā ražoto, ultravieglo un vienu no pasaulē ātrākajām lidmašīnām – Tarragon.

Pasākumā būs redzama arī Lietuvas pilotāžas grupa Anbo, trīs lidmašīnu sastāvā. Tā vadībā ir Rolands Pakss, politiķis, kas bijis Lietuvas prezidents un lido kopš 1973.gada, dažādu augstu sacensību uzvarētājs, vairāk nekā 20 gadus vada Kauņas aeroklubu. Trīs lidmašīnas, kas traucas ar ātrumu 300–360km/h un starp lidmašīnu spārniem attālums ir tikai 1 līdz 3 metri – tas ir ļoti sarežģīti.

Ingemārs Butkevičs, avio šova  Fly in Limbaži galvenais organizators: «Otrais gads, kad organizējam, ievērojot Covid-19 ierobežojumus, esmu gandarīts, ka nolēmām turpināt šo tradīciju. Vēlos, lai cilvēkiem būtu pēc iespējas plašākas iespējas iepazīties ar aviāciju, uzzināt jaunumus. Pasākuma programmu veidojam, lai tā atšķirtos no iepriekšējā gada un, iespējams, lidmašīnas ķers balonus vai gaidāms konfekšu lietus, protams, galvu reibinoši un iespaidīgi paraugdemonstrējumi.»

Didzis Zemmers, Limbažu novada domes priekšsēdētājs: «Mēs priecājamies, ka otro gadu Limbažu debesīs būs redzami galvu reibinoši paraugdemonstrējumi. Kā cilvēkam, kurš no augstuma atturas, apbrīnoju šo drosmi un meistarību, gan pie lidaparātu vadības, gan Skydive Latvia paraugdemonstrējumos. Izveidojusies veiksmīga sadarbība un atrasts risinājums, lai samazinātu ieejas biļešu cenas un arī ģimenēm ar ne tik augstiem ienākumiem būtu iespēja apmeklēt šo pasākumu.»

Būs vērojami arī Latvijas Valsts robežsardzes aviācijas pārvaldes helikopteru lidojumu paraugdemonstrējumi – robežsardzes struktūrvienība, kuras sastāvā darbojas Aviācijas dienests, Gaisa kuģu tehniskās apkopes organizācija, kā arī Speciālo operāciju dienests Sigma. Plānota izglītojoša programma no izglītības iestādēm un profesionāļiem.

Šie ir svētki, kas paredzēti, lai būtu interesanti visiem, bērniem īpaši izklaidējoša programma. Pasākuma noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja pacelties debesīs ar kādu no pasākumā esošajiem lidaparātiem, lai izbaudītu brīvības sajūtu un apskatītu apkārtni no putna lidojuma.

Ieejas biļetes būs iespējams iegādāties www.ticketpoint.lv, sākot ar 15.jūniju, kad valdībā tiks precizēti noteikumi par pasākumu apmeklēšanu. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas, no 8 līdz 13 gadiem 7 eiro, savukārt pieaugušajiem 12 eiro. 3+ ģimenes kartes īpašniekiem – 20 eiro ģimenes biļete. Pirmās grupas invalīdiem un bērniem invalīdiem līdz 18 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas