Lietuvas centieni ierobežot alkohola apriti izrādās ļoti pamatoti

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Laikā, kad Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība tiecas pieņemt krietni stingrākas normas alkohola aprites jomā, Pasaules Veselības organizācija (PVO) nākusi klajā ar statistikas datiem, kas liecina – ne vairāk un ne mazāk – lietuvieši dzer visvairāk alkohola pasaulē.

Kā otrdien, 16.maijā, pavēstījis PVO Eiropas nodaļas pārstāvis Gaudens Galea (Gauden Galea), Lietuvā vidējais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju 2016.gadā bijis 16 litri tīra alkohola.

«Jaunākie aprēķini ieceļ Lietuvu vadošās pozīcijās Eiropā, vēl jo vairāk – šajā līmenī tā valsts ar pasaulē lielāko alkohola patēriņu,» tā PVO pārstāvis.

Seimā un Lietuvas sabiedrībā tieši šobrīd norisinās karstas diskusijas par likumdevēju piedāvātajiem alkohola aprites ierobežojumiem.

Parlamenta Veselības komisijas piedāvātie jaunākie likuma grozījumi paredz, sākot no 2020.gada, liegt pārdot alkoholu vasaras āra kafejnīcās un pludmales bāros. Pašvaldībām arī tikšot uzdots stingri pārbaudīt, kam piešķirt licences tirgot alkoholiskos dzērienus, sevišķi tādus, kuru alkohola saturs pārsniedz 7,5 procentus.

Iecerēts arī alkohola iegādes vecuma cenzu paaugstināt no 18 līdz 20 gadiem, bet veikaliem ļaut «grādīgos» dzērienus pārdot darbdienās no pulksten 10.00 līdz 20.00, bet svētdienās no pulksten 10.00 līdz 15.00.

Ref: 020/111.111.103.4590

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas