Lietuvas delegācijas vizīte Taivānā sanikno Ķīnu

Ķīnas Komunistiskās partijas vadītais propagandas laikraksts Global Times brīdina Lietuvu par «pretpasākumiem», reaģējot uz Lietuvas delegācijas vizīti Taivānā šonedēļ, informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šonedēļ Taivānā viesojas Lietuvas transporta ministra vietnieka vadītā delegācija. Propogandas izdevuma rakstā teikts, ka vizīte liecina, ka valsts turpina iet nepareizu ceļu un tādējādi atbalsta «Taivānas separātistus».

Pagājušajā nedēļā ASV Pārstāvju palātas priekšsēdētāja Nensija Pelosi (Nancy Pelosi) apmeklēja Taivānu, neraugoties uz Ķīnas brīdinājumiem. Lietuvas ārlietu ministrs atbalstīja ASV amatpersonas vizīti, sakot, ka viņa esot «daudz plašāk atvērusi durvis uz Taivānu».

Kā vēsta Global Times, Lietuva bija viena no retajām valstīm, kas atzinīgi novērtēja Pelosi vizīti Taipejā un kas «nostājās pretējā Ķīnas pusē un pretējā taisnīguma pusē».

«Lietuva apzināti kalpo ASV un vēl vairāk saasina spriedzi Taivānas šaurumā. Lietuvai ir jālabo sava kļūdainā rīcība, pretējā gadījumā tā vēl vairāk iedragās jau tā sabojātās divpusējās attiecības un kaitēs Lietuvas tautas interesēm,» raksta laikraksts.

«Taivānas šaurumā pieaugot spriedzei, Ķīnas kontinentālās varas iestādes pagājušajā nedēļā paziņoja par ekonomiskiem sodiem, kas vērsti pret «Taivānas separātistiem». Ja daži Lietuvas politiķi un uzņēmumi izvēlēsies nostāties separātistu pusē, tos sagaida tāds pats liktenis,» teikts Global Times rakstā.

Ķīnas valsts plašsaziņas līdzekļi un amatpersonas iepriekš ir apsūdzējušas Lietuvu, ka tā, veidojot attiecības ar Taivānu, cenšas izpatikt Vašingtonai.

Pagājušajā gadā Viļņas un Pekinas attiecības pasliktinājās, jo Lietuva atvēra Taivānas pārstāvniecību ar salas nosaukumu. Ķīna paziņoja, ka šis solis ir pretrunā tās «vienotas Ķīnas» politiku, kā rezultātā pasliktinājās diplomātiskās attiecības starp Lietuvu un Pekinu. Lietuvai tika noteikti tirdzniecības ierobežojumi, kā rezultātā ES bija jāveršas Pasaules Tirdzniecības organizācijā, lai izteiktu protestu pret noteiktajiem ierobežojumiem.

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet šeit: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1756320/chinese-media-warns-of-countermeasures-as-lithuanian-delegation-visits-taiwan

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas