Lietuvas eiro monētā kļūdas pēc iegravē «Dievs, svētī Latviju»

Lietuvas centrālās bankas veidotā piemiņas eiro monētā lietuviešu valodas teksta vietā iegravēta Latvijai zīmīgā frāze «Dievs, svētī Latviju», pavēstījusi pati iestāde.

Kā pirmdien, 24.maijā, paziņojumā presei ziņoja Lietuvos Bankas pārstāvji, kļūda pieļauta ar šomēnes tirdzniecībā laistu, jaunu piemiņas monētu. Tā veltīta Žuvintu Biosfēras rezervātam, kas atrodas Lietuvas dienvidu daļā un kam nav tuvas saistības ar Latviju vai tās oficiālajiem simboliem.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas liberāli konservatīvais Seims noraida partnerattiecību likumu

Nedēļu pēc tam, kad sākts pārdot jaunās eiro monētas, pamanīts, ka daļai no tām uz monētas ārmalas iegravēta minētā frāze no Latvijas himnas, nevis teksts lietuviešu valodā: «Laisve * Vienybe * Gerove». Tulkojumā latviešu valodā tas nozīmē «Brīvība, vienotība, labklājība».

Rezervātam veltītā monēta izkalta 500 000 eksemplāru tirāžā, taču kļūme nav pieļauta visām monētām. Lietuvos Bankas vēsta, ka nepareizais teksts iegravēts aptuveni desmit procentos no 5 000 augstākās kvalitātes monētām. Darbu veikusi Lietuvas naudas kaltuve Lietuvos monetų kalykla, kas ir publiski atvainojusies par notikušo. Tikmēr Lietuvos Bankas aicina neplānoti latviskās monētas pircējus doties uz iestādes skaidras naudas punktiem un samainīt savu pirkumu pret monētu ar lietuviešu valodas gravējumu, ja tie tā vēlas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas