bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 20.10.2019 | Vārda dienas: Leonīda, Leonīds
LithuaniaLietuva

No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Virgīnijs Sinkevičs

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Pēc iztaujāšanas Eiropas Parlamentā Virgīnijam Sinkevičam (Virginijus Sinkevičius), Lietuvas 28 gadus vecajam eirokomisāra amata kandidātam, ir iespēja kļūt ne tikai par jaunāko Eiropas Komisijas locekli tās vēsturē, bet arī, uzņemoties atbildību par vides un okeānu politiku, palīdzēt Baltijas jūrai un stimulēt ilgtspējīgu politiku mūsu reģionā.

Vides aizstāvis Seimā sagaida pievēršanos Baltijas jūras piesārņojumam

Lins Balšis (Linas Balsys), Lietuvas vides aktīvists un parlamenta deputāts, sarunā ar portālu BNN norādīja, ka sagaida, lai Eiropas Savienības izpildvaras līmenī tiktu risināti jautājumi par Baltijas jūras piesārņojumu.

«Situācija pasliktinās un, manā skatījumā, lakmusa papīrītis viņa darba lietderīgumam būs tas, kā viņš risinās šo jautājumu,» vērtēja likumdevējs.

Otrs svarīgais aspekts, ko Balšis vēlas redzēt sava tautieša darbībā Briselē ir centieni samazināt piesārņojumu, ko rada lauksaimniecība. Viņš uzsvēra: «Šīs divas problēmas man šķiet visakūtākās, ar kurām saskaramies Lietuvā. Protams, līdztekus piesārņojumam, ko rada vecas automašīnas.»

Profesors: Baltija iepaliek attieksmē pret vidi

Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta profesors Toms Janeļūns (Tomas Janeliūnas) norāda, ka, ņemot vērā Eiropas Komisijas ierobežotās iespējas ietekmēt vides politiku dalībvalstīs, Sinkeviča pozīcija būs vairāk tehnokrātiska, nevis politiska. Attiecīgi, kā uzskata profesors, komisārs varēs «strādāt ES standartu īstenošanas un rezultātu pārbaudīšanas jomā».

«Saistībā ar cilvēka ietekmes uz vidi apzināšanos Baltija ievērojami atpaliek no rietumeiropiešiem, par skandināviem nemaz nerunājot. Baltijas sabiedrībām un politiķiem vides jautājumi šķiet sekundāri vai par terciāri. Attiecīgi sabiedrības spiediens par labu vides jautājumu risināšanai ir robežās mazu un nekādu,» savā vērtējumā nesaudzīgs ir Janeļūns.

Galīgais apstiprinājums vēl priekšā

Nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir piedāvājusi Sinkevičam – starp citu bijušajam Lietuvas ekonomikas ministram – vides un okeānu eirokomisāra amatu, tomēr tam vēl ir vajadzīga Eiropas Parlamenta deputātu piekrišana.

Šonedēļ Sinkeviču iztaujāja Eiropas Parlamenta deputāti. Pusotru stundu ilgā iztaujāšanā viņam tika uzdoti vairāki desmiti jautājumu par konkrētiem plānotiem darbiem amatā. Pēc šis jautājumu un atbilžu sesijas vairāki eiroparlamentārieši neslēpuši žurnālistiem, ka jaunais politiķis savu pārbaudi izturējis godam.

Un jaunības spars un atbildība bija tieši tas, ko viņš uzsvēra savā ievada uzrunā deputātiem: «Man Eiropa nozīmē brīvību, godīgumu, atvērtību un iespējas. (..) Pašreizējais, klimatam veltītais streiku vilnis parāda, ka tā saucamā Y un Z paaudze ir gatava uzņemties atbildību [par klimata aizsardzību]».

Eiropas Parlamenta gala vārds par Virgīnija Sinkeviča iecelšanu komisāra amatā ir gaidāms 17.oktobrī.


Pievienot komentāru

  1. viedais teica:

    Kādu grūdienu? Aktivitātes, enerģiskas iniciatīvas! Ar kuru vietu domā virsrakstu sacerētāji BNN??? Lai Virgīnijam Sinkevičam, cerams ka ievēlēs, veicas!

Katalāņu separātisti bloķē autosatiksmi uz Spānijas un Francijas robežas

Katalāņu separātisti bloķējuši satiksmi divos maršrutos starp Spāniju un Franciju, piekto dienu turpinot protestus pret deviņu savu līderu notiesāšanu.

Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta

Fiskālās disciplīnas padomes locekle un bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka piekristu kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu, ja tiktu oficiāli uzrunāta.

Cīņa ar cilvēku tirdzniecību Eiropas līmenī. Rīko kampaņu, lai palīdzētu cietušajiem

Nereti cietušajiem trūkst iedrošinājuma vai vajadzīgās informācijas par viņu tiesībām, par to, kur doties un saņemt palīdzību.

Kalnmeieram neesot reputācijas traipu. AT plēnums neatlaiž ģenerālprokuroru

Lai gan no Tieslietu ministrijas izskanējuši skaļi iebildumi par Kalnmeiera atbilstību amatam, Augstākās tiesas plēnums vienbalsīgi atzinis, ka pašlaik neesot saskatāms pamats ģenerālprokurora atlaišanai.

Rīgas domes koalīcijas sakašķējas, lemjot par priekšlikumiem pašvaldības budžetam

Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū piektdien, 18.oktobrī, izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.

Vispārējais valdības budžeta deficīts Latvijā 214,3 miljoni eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018.gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no IKP, un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018.gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP.

Steigā vēlas pagarināt Lemberga, Vītoliņa, Blumberga un Ošenieka pilnvaras Ventspils brīvostā

Ventspils pilsētas dome negaidīti sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā lems par Aivara Lemberga, Jāņa Vītoliņa, Gunta Blumberga un Didža Ošenieka pilnvaru pagarināšanu Ventspils Brīvostas pārvaldes valdē.

Pūce lūdz Ģenerālprokuratūrai izvērtēt Rīgas domes rīcību, lemjot nepiedzīt zaudējumus no bijušās Rīgas satiksmes valdes

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aicina Ģenerālprokuratūru izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību saistībā ar lēmumu nepiedzīt zaudējumus no bijušajiem SIA Rīgas satiksmes valdes locekļiem.

Dailes teātra direktors Vītols nolemj atstāt amatu

Vītols par savu lēmumu ir informējis arī Kultūras ministriju, atzīmējot, ka turpinās pildīt pienākumus, kamēr konkursa kārtībā tiks atrasts jauns Dailes teātra valdes loceklis.

Slepkavības, narkotikas, cilvēku tirdzniecība. Meklē Eiropā meklētākās noziedznieces, arī Latvijas pilsoni

Kampaņā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta Eiropas meklētākajām sievietēm noziedzniecēm, tostarp Angeļinai Sacjukai no Latvijas.

Kariņš: Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam

Nākamajam ES budžetam jābūt ambiciozam, lai veicinātu visas ES izaugsmi un radītu priekšnoteikumus ekonomikas modernizācijai, tostarp klimata, digitālajā un inovācijas jomās, paudis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Rinkēvičs: Patlaban pastāvīgo dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējusi mazāk nekā puse Latvijas valstspiederīgo

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā ir jārēķinās ar dažādiem Brexit scenārijiem, un, lai pasargātu sevi, nepieciešams reģistrēt savu pastāvīgo dzīvesvietu minētās valsts Iekšlietu ministrijas mājaslapā, mudina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropas Savienības līderi apstiprina Brexit vienošanos

Eiropas Savienības 27 dalībvalstu līderi apstiprinājuši Brexit vienošanos.

Turcija, kurdi un ASV vienojas par pamieru Sīrijā

Turcija, kura Sīrijas ziemeļos īsteno uzbrukumu kurdu vadītiem spēkiem, ir vienojusies par piecas dienas ilgu pamieru ar kurdu vienībām un ASV.

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongresā biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Stājas spēkā spriedums Latvenergo kukuļošanas lietā

Stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru vienā no tā sauktajām Latvenergo kukuļņemšanas lietām Aigaram Meļko, Gunāram Cvetkovam un uzņēmuma Energy Consulting vadītājam Andrejam Livanovičam piespriesti reāli cietumsodi.

Nedēļas nogalē Latvijā bieži līs lietus

Piektdien, 18.oktobrī, debesīs būs daudz mākoņi, vienīgi dienvidu daļā debesis brīžiem skaidrosies.  Atsevišķos rajonos pa laikam līs.

Maršruts nedēļas nogalei: Randiņš pārgājienā, Zemlika un Scrabble piecās valodās

Oktobris nebeidz lutināt ar siltām un košām rudens dienām, tāpēc šajā nedēļas nogalē ikviens aicināts piedalīties gan pasākumos, kas norisināsies dabā, gan iekštelpās.

Nausēdas prezidentūras pirmās 100 dienas: Ne kļūdu, ne uzlabojumu

Oktobra vidū aprit 100 dienas, kopš Lietuvas prezidents Gitans Nausēda stājies amatā. Gan viņa atbalstītāji, gan kritiski analītiķi piekrīt – prezidentam kāja līdz šim nav paslīdējusi.

Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile plāno izvērtēt iepriekš pieņemto lēmumu par ABLV Bank pašlikvidāciju.

NEPLP locekļu atlasei grib piesaistīt personāla atlases kompāniju

Lai nodrošinātu konkursā lielāku konkurenci, NEPLP locekļu atlases procesam plānots piesaistīt personāla atlases kompāniju.

Latvijas vērtīgākie uzņēmumi – Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls

Par vērtīgākajiem Latvijas uzņēmumiem atzīti Latvenergo, Latvijas valsts meži un Mikrotīkls, liecina Nasdaq Riga un Prudentia veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101.

Panākta jauna Brexit vienošanās

Lielbritānija un Eiropas Savienība panākušas jaunu Brexit vienošanos, ziņo BBC. «Mums ir jauna, lieliska vienošanās, kas atgriež kontroli,» ar Twitter starpniecību paziņojis Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība

2019.gada deviņos mēnešos reģistrēta 10 571 laulība, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 472 mazāk. Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek noslēgts 13 tūkstoši laulību.

Lemberga tiesas varētu atsākties tikai nākamgad

Rīgas apgabaltiesa smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga aizstāvim Genādijam Ivankinam devusi laiku līdz 12.janvārim, lai iepazītos ar lietas materiāliem.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->