bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 07.04.2020 | Vārda dienas: Helmuts, Zina, Zinaīda
LithuaniaLietuva

No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Virgīnijs Sinkevičs

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Pēc iztaujāšanas Eiropas Parlamentā Virgīnijam Sinkevičam (Virginijus Sinkevičius), Lietuvas 28 gadus vecajam eirokomisāra amata kandidātam, ir iespēja kļūt ne tikai par jaunāko Eiropas Komisijas locekli tās vēsturē, bet arī, uzņemoties atbildību par vides un okeānu politiku, palīdzēt Baltijas jūrai un stimulēt ilgtspējīgu politiku mūsu reģionā.

Vides aizstāvis Seimā sagaida pievēršanos Baltijas jūras piesārņojumam

Lins Balšis (Linas Balsys), Lietuvas vides aktīvists un parlamenta deputāts, sarunā ar portālu BNN norādīja, ka sagaida, lai Eiropas Savienības izpildvaras līmenī tiktu risināti jautājumi par Baltijas jūras piesārņojumu.

«Situācija pasliktinās un, manā skatījumā, lakmusa papīrītis viņa darba lietderīgumam būs tas, kā viņš risinās šo jautājumu,» vērtēja likumdevējs.

Otrs svarīgais aspekts, ko Balšis vēlas redzēt sava tautieša darbībā Briselē ir centieni samazināt piesārņojumu, ko rada lauksaimniecība. Viņš uzsvēra: «Šīs divas problēmas man šķiet visakūtākās, ar kurām saskaramies Lietuvā. Protams, līdztekus piesārņojumam, ko rada vecas automašīnas.»

Profesors: Baltija iepaliek attieksmē pret vidi

Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta profesors Toms Janeļūns (Tomas Janeliūnas) norāda, ka, ņemot vērā Eiropas Komisijas ierobežotās iespējas ietekmēt vides politiku dalībvalstīs, Sinkeviča pozīcija būs vairāk tehnokrātiska, nevis politiska. Attiecīgi, kā uzskata profesors, komisārs varēs «strādāt ES standartu īstenošanas un rezultātu pārbaudīšanas jomā».

«Saistībā ar cilvēka ietekmes uz vidi apzināšanos Baltija ievērojami atpaliek no rietumeiropiešiem, par skandināviem nemaz nerunājot. Baltijas sabiedrībām un politiķiem vides jautājumi šķiet sekundāri vai par terciāri. Attiecīgi sabiedrības spiediens par labu vides jautājumu risināšanai ir robežās mazu un nekādu,» savā vērtējumā nesaudzīgs ir Janeļūns.

Galīgais apstiprinājums vēl priekšā

Nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir piedāvājusi Sinkevičam – starp citu bijušajam Lietuvas ekonomikas ministram – vides un okeānu eirokomisāra amatu, tomēr tam vēl ir vajadzīga Eiropas Parlamenta deputātu piekrišana.

Šonedēļ Sinkeviču iztaujāja Eiropas Parlamenta deputāti. Pusotru stundu ilgā iztaujāšanā viņam tika uzdoti vairāki desmiti jautājumu par konkrētiem plānotiem darbiem amatā. Pēc šis jautājumu un atbilžu sesijas vairāki eiroparlamentārieši neslēpuši žurnālistiem, ka jaunais politiķis savu pārbaudi izturējis godam.

Un jaunības spars un atbildība bija tieši tas, ko viņš uzsvēra savā ievada uzrunā deputātiem: «Man Eiropa nozīmē brīvību, godīgumu, atvērtību un iespējas. (..) Pašreizējais, klimatam veltītais streiku vilnis parāda, ka tā saucamā Y un Z paaudze ir gatava uzņemties atbildību [par klimata aizsardzību]».

Eiropas Parlamenta gala vārds par Virgīnija Sinkeviča iecelšanu komisāra amatā ir gaidāms 17.oktobrī.


Pievienot komentāru

  1. viedais teica:

    Kādu grūdienu? Aktivitātes, enerģiskas iniciatīvas! Ar kuru vietu domā virsrakstu sacerētāji BNN??? Lai Virgīnijam Sinkevičam, cerams ka ievēlēs, veicas!

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

ASV koronavīrusa nāves gadījumu skaits tuvojas 11 000

ASV, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko apstiprināto COVID-19 saslimšanu skaitu, nāves gadījumu kopskaits otrdien, 7.aprīlī, sasniedzis 10 986, ziņo ASV Džona Hopkinsa Universitāte un vācu raidsabiedrība DW.

COVID-19 inficēto skaits Baltijā. Latvijā – 548, Lietuvā – 880, Igaunijā – 1 149

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Ziemas sesijā Saeima pieņēmusi 42 likumus

Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā –, Saeimā kopumā vērtēti 1 085 priekšlikumi.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcels uz 5.septembri

Sākotnēji bija noteikts, ka ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā notiks 25.aprīlī, taču COVID-19 pandēmijas dēļ vēlēšanu datums tika pārcelts uz 6.jūniju, vienlaikus pieļaujot, ka vēlēšanu datums var tikt pārcelts tuvāk rudenim.

Kariņš: Neplānojam pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram

Neplānojam vairāk pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram – redzam, kā vētra vēl plosās, bet esam uz pareizās takas, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV)

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!