No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

Virgīnijs Sinkevičs

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Pēc iztaujāšanas Eiropas Parlamentā Virgīnijam Sinkevičam (Virginijus Sinkevičius), Lietuvas 28 gadus vecajam eirokomisāra amata kandidātam, ir iespēja kļūt ne tikai par jaunāko Eiropas Komisijas locekli tās vēsturē, bet arī, uzņemoties atbildību par vides un okeānu politiku, palīdzēt Baltijas jūrai un stimulēt ilgtspējīgu politiku mūsu reģionā.

Vides aizstāvis Seimā sagaida pievēršanos Baltijas jūras piesārņojumam

Lins Balšis (Linas Balsys), Lietuvas vides aktīvists un parlamenta deputāts, sarunā ar portālu BNN norādīja, ka sagaida, lai Eiropas Savienības izpildvaras līmenī tiktu risināti jautājumi par Baltijas jūras piesārņojumu.

«Situācija pasliktinās un, manā skatījumā, lakmusa papīrītis viņa darba lietderīgumam būs tas, kā viņš risinās šo jautājumu,» vērtēja likumdevējs.

Otrs svarīgais aspekts, ko Balšis vēlas redzēt sava tautieša darbībā Briselē ir centieni samazināt piesārņojumu, ko rada lauksaimniecība. Viņš uzsvēra: «Šīs divas problēmas man šķiet visakūtākās, ar kurām saskaramies Lietuvā. Protams, līdztekus piesārņojumam, ko rada vecas automašīnas.»

Profesors: Baltija iepaliek attieksmē pret vidi

Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta profesors Toms Janeļūns (Tomas Janeliūnas) norāda, ka, ņemot vērā Eiropas Komisijas ierobežotās iespējas ietekmēt vides politiku dalībvalstīs, Sinkeviča pozīcija būs vairāk tehnokrātiska, nevis politiska. Attiecīgi, kā uzskata profesors, komisārs varēs «strādāt ES standartu īstenošanas un rezultātu pārbaudīšanas jomā».

«Saistībā ar cilvēka ietekmes uz vidi apzināšanos Baltija ievērojami atpaliek no rietumeiropiešiem, par skandināviem nemaz nerunājot. Baltijas sabiedrībām un politiķiem vides jautājumi šķiet sekundāri vai par terciāri. Attiecīgi sabiedrības spiediens par labu vides jautājumu risināšanai ir robežās mazu un nekādu,» savā vērtējumā nesaudzīgs ir Janeļūns.

Galīgais apstiprinājums vēl priekšā

Nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir piedāvājusi Sinkevičam – starp citu bijušajam Lietuvas ekonomikas ministram – vides un okeānu eirokomisāra amatu, tomēr tam vēl ir vajadzīga Eiropas Parlamenta deputātu piekrišana.

Šonedēļ Sinkeviču iztaujāja Eiropas Parlamenta deputāti. Pusotru stundu ilgā iztaujāšanā viņam tika uzdoti vairāki desmiti jautājumu par konkrētiem plānotiem darbiem amatā. Pēc šis jautājumu un atbilžu sesijas vairāki eiroparlamentārieši neslēpuši žurnālistiem, ka jaunais politiķis savu pārbaudi izturējis godam.

Un jaunības spars un atbildība bija tieši tas, ko viņš uzsvēra savā ievada uzrunā deputātiem: «Man Eiropa nozīmē brīvību, godīgumu, atvērtību un iespējas. (..) Pašreizējais, klimatam veltītais streiku vilnis parāda, ka tā saucamā Y un Z paaudze ir gatava uzņemties atbildību [par klimata aizsardzību]».

Eiropas Parlamenta gala vārds par Virgīnija Sinkeviča iecelšanu komisāra amatā ir gaidāms 17.oktobrī.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Kādu grūdienu? Aktivitātes, enerģiskas iniciatīvas! Ar kuru vietu domā virsrakstu sacerētāji BNN??? Lai Virgīnijam Sinkevičam, cerams ka ievēlēs, veicas!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas