bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LithuaniaLietuva

No Lietuvas eirokomisāra gaida grūdienu Baltijas reģiona vides politikā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Virgīnijs Sinkevičs

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Pēc iztaujāšanas Eiropas Parlamentā Virgīnijam Sinkevičam (Virginijus Sinkevičius), Lietuvas 28 gadus vecajam eirokomisāra amata kandidātam, ir iespēja kļūt ne tikai par jaunāko Eiropas Komisijas locekli tās vēsturē, bet arī, uzņemoties atbildību par vides un okeānu politiku, palīdzēt Baltijas jūrai un stimulēt ilgtspējīgu politiku mūsu reģionā.

Vides aizstāvis Seimā sagaida pievēršanos Baltijas jūras piesārņojumam

Lins Balšis (Linas Balsys), Lietuvas vides aktīvists un parlamenta deputāts, sarunā ar portālu BNN norādīja, ka sagaida, lai Eiropas Savienības izpildvaras līmenī tiktu risināti jautājumi par Baltijas jūras piesārņojumu.

«Situācija pasliktinās un, manā skatījumā, lakmusa papīrītis viņa darba lietderīgumam būs tas, kā viņš risinās šo jautājumu,» vērtēja likumdevējs.

Otrs svarīgais aspekts, ko Balšis vēlas redzēt sava tautieša darbībā Briselē ir centieni samazināt piesārņojumu, ko rada lauksaimniecība. Viņš uzsvēra: «Šīs divas problēmas man šķiet visakūtākās, ar kurām saskaramies Lietuvā. Protams, līdztekus piesārņojumam, ko rada vecas automašīnas.»

Profesors: Baltija iepaliek attieksmē pret vidi

Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta profesors Toms Janeļūns (Tomas Janeliūnas) norāda, ka, ņemot vērā Eiropas Komisijas ierobežotās iespējas ietekmēt vides politiku dalībvalstīs, Sinkeviča pozīcija būs vairāk tehnokrātiska, nevis politiska. Attiecīgi, kā uzskata profesors, komisārs varēs «strādāt ES standartu īstenošanas un rezultātu pārbaudīšanas jomā».

«Saistībā ar cilvēka ietekmes uz vidi apzināšanos Baltija ievērojami atpaliek no rietumeiropiešiem, par skandināviem nemaz nerunājot. Baltijas sabiedrībām un politiķiem vides jautājumi šķiet sekundāri vai par terciāri. Attiecīgi sabiedrības spiediens par labu vides jautājumu risināšanai ir robežās mazu un nekādu,» savā vērtējumā nesaudzīgs ir Janeļūns.

Galīgais apstiprinājums vēl priekšā

Nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) ir piedāvājusi Sinkevičam – starp citu bijušajam Lietuvas ekonomikas ministram – vides un okeānu eirokomisāra amatu, tomēr tam vēl ir vajadzīga Eiropas Parlamenta deputātu piekrišana.

Šonedēļ Sinkeviču iztaujāja Eiropas Parlamenta deputāti. Pusotru stundu ilgā iztaujāšanā viņam tika uzdoti vairāki desmiti jautājumu par konkrētiem plānotiem darbiem amatā. Pēc šis jautājumu un atbilžu sesijas vairāki eiroparlamentārieši neslēpuši žurnālistiem, ka jaunais politiķis savu pārbaudi izturējis godam.

Un jaunības spars un atbildība bija tieši tas, ko viņš uzsvēra savā ievada uzrunā deputātiem: «Man Eiropa nozīmē brīvību, godīgumu, atvērtību un iespējas. (..) Pašreizējais, klimatam veltītais streiku vilnis parāda, ka tā saucamā Y un Z paaudze ir gatava uzņemties atbildību [par klimata aizsardzību]».

Eiropas Parlamenta gala vārds par Virgīnija Sinkeviča iecelšanu komisāra amatā ir gaidāms 17.oktobrī.


Pievienot komentāru

  1. viedais teica:

    Kādu grūdienu? Aktivitātes, enerģiskas iniciatīvas! Ar kuru vietu domā virsrakstu sacerētāji BNN??? Lai Virgīnijam Sinkevičam, cerams ka ievēlēs, veicas!

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Aicina priekšvēlēšanu laikā vietvaru amatpersonām liegt publicēt viedokļus pašvaldību avīzes

Priekšvēlēšanu periodā pašvaldību izdevumos nedrīkstētu publicēt vietvaru amatpersonu viedokli, rosina Saeimas deputāts Ēriks Pucens.

Maltā žurnālistes slepkavības lietā apcietina pazīstamu uzņēmēju

Maltas tiesībsargājošām iestādēm cenšoties atklāt žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas slepkavības sarīkotājus, trešdien ir apcietināts Vidusjūras valstī pazīstams uzņēmējs Jorgens Fenečs.

VID darbinieku «līšana» sensitīvos failos un simboliskais sods

Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki jau vairākkārt tikuši sodīti par sensitīvu datu noplūdi. Darbinieki tiek cauri ar gana niecīgiem disciplinārsodiem, kamēr informācija, iespējams, nonāk pie personām, kas iegūtos datus var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. 

Visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu ap 12 miljoniem

Valsts apdraudējuma gadījumā visu Latvijas iedzīvotāju nodrošināšana ar pārtiku dienā izmaksātu aptuveni 12 miljonus eiro, liecina Zemkopības ministrijas aprēķini.

Reirs finansējuma pieaugumu veselības aprūpei cer iegūt nodokļu reformas rezultātā

Lai iegūtu veselības aprūpes finansējuma pieaugumam nepieciešamās summas, finanšu ministrs Jānis Reirs gaidāmās nodokļu reformas kontekstā rosina veidot «taisnīgu sistēmu», kurā piedalītos visi strādājošie nodokļu maksātāji.

Rīgas domes komisija atliek gala lēmumu par koku nociršanu Dumbrāja ielā 29

Atlikta gala lēmuma pieņemšana par atļaujas izsniegšanu koku ciršanai Dumbrāja ielā 29, Rīgā, kur projekta attīstītājs SIA Bonava Latvija iecerējis būvēt jaunas daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas ar pazemes un virszemes autostāvvietām.

Lietuvas ugunsdzēsēji piketā brīdina par dienestu sabrukšanu

Lietuviešu ugunsdzēsējiem atgādinot valdības solījumus par atalgojuma celšanu, Viļņā uz piketu pulcējušies dienesta pārstāvji un nopēluši esošo vidējo atalgojumu – 430 eiro.

Ja neizdosies Rīgas domē savākt vairākumu, Burovs gatavs atkāpties no amata

Ja Rīgas domē neizdosies nodrošināt vairākumu, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs sola atkāpties. Tā viņš trešdien, 20.novembrī, izteicies intervijā Latvijas Radio.

No Latvijas ūdenstilpēm izcelti divi noslīkušie

No Latvijas ūdenstilpēm otrdien, 19.novembrī, izcelti divi noslīkuši cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Levits: Mums ilgstoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms

«Mums ilsgtoši ir izstrādājies bezatbildības mehānisms,» tā trešdien, 20.novembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma, runājot par mediķu algu jautājumu, teicis Valsts prezidents Egils Levits.

Zviedrija atceļ Wikileaks Asanžam apsūdzību izvarošanā

Zviedrija paziņojusi par apsūdzības atcelšanu trauksmes celšanas organizācijas Wikileaks dibinātājam Džulianam Asanžam. Apsūdzība bijusi par iespējamu izvarošanu un uzturēta kopš 2010.gada.

Autotransporta direkcija pagarina iepirkuma termiņu par mēnesi

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021.gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā.

Saeimas komisija: Mazo valsts iestāžu reorganizācija nenes gaidītos rezultātus

«Mazo valsts iestāžu izvērtēšana un reorganizācija pagaidām nesniedz gaidītos rezultātus, jo nav vērojams samazinājums valsts iestāžu darbinieku skaitā un finansējuma apjomā,» paudis Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!