Lietuvas izlūki: «Islāma valsts» savervējusi latviešus un poļus

Grupējuma «Islāma valsts» karogs Irākā

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevicius) speciāli BNN

Teroristiskais grupējums «Islāma valsts» ir savervējis Latvijas un Polijas pilsoņus, kuri pašlaik cīnās Sīrijā un Irākā, bet par Lietuvas pilsoņiem ziņu nav, tā šonedēļ pavēstījis Lietuvas Valsts Drošības departaments.

«Pašlaik ir cilvēki no Polijas un Latvijas, kuri karo «Islāma valsts» pusē. Tomēr to skaits nav liels, ja salīdzina ar savervēto Krievijas, Francijas, Vācijas un Beļģijas pilsoņu skaitu,» tā Lietuvas medijiem šonedēļ norādījis Seima Valsts drošības un aizsardzības komitejas priekšsēdis Artūrs Paulusks (Artūras Paulauskas).

Politiķis, citējot Valsts drošības departamenta sniegtās ziņas, atklājis presei, ka no Latvijas savervēti čečenu izcelsmes pilsoņi un zināmo Latvijas algotņu skaits līdzīgi kā attiecībā uz Polijas pilsoņiem nav lielāks par desmit.

Eiropas valstu sauszemes spēki Sīrijā un Irākā?

Lietuviešu politiķis portālam BNN arī paudis pārliecību, ka Rietumvalstis jau šobrīd aiz slēgtām durvīm apspriež iespēju cīņā pret «Islāma valsti» Sīrijā un Irākā sūtīt kājnieku vienības, jo ar grupējuma pozīciju bombardēšanu vien to uzveikt neizdošoties.

Saskaņā ar Paulauska teikto arī Lietuva nevarēs palikt malā, ja sabiedrotie nolems šādi rīkoties, jo Rietumi ir Lietuvas drošības garants.

Ref: 111.111.102.2935

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas