Lietuvas jaunais Darba likums pieļaus arī 60 stundu darba nedēļu

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvas jaunā Darba likuma pieņemšana un stāšanās spēkā tikusi atlikta pusgadu, taču valdošā koalīcija pēc sarunām ar arodbiedrībām un darbadevēju organizācijām šonedēļ panākusi vienošanos par dokumenta galīgo redakciju.

«Galvenais ir tas, ka likums pēc atlikšanām un grozījumu iekļaušanas būs spēkā no 1.jūlija,» tā otrdien, 11.aprīlī, žurnālistiem sacījis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Darba attiecībās gaidāmos jauninājumus ieskicē Lietuvas Zemkopības konsultāciju dienesta speciāliste Egle Butiene (Eglė Butienė): «Paredzēts ieviest virkni jaunu darba līgumu veidu. Piemēram, ar vienu darba līgumu varēs noslēgt darba attiecības par nenoteikti lielu darba apjomu, bet citi paredzēti projektu darbam vai darbavietas izveidei, ko pamīšus aizpilda vairāki darba ņēmēji».

Attiecībā uz atlaišanu no darba šobrīd Lietuvā spēkā ir kārtība, ka darbinieks par uzteikumu jābrīdina divus mēnešus iepriekš, savukārt jaunais Daba likums pieļaus, ka darbs, par ko noslēgts terminēts darba līgums, tiek uzteikts vien piecas dienas pirms darba attiecību izbeigšanas.

Pievēršoties darba nedēļas ilgumam, jāteic, ka Lietuvā standarta darba nedēļa arī turpmāk būs 40 stundas ilga, taču jaunais Darba likums ļaus darba devējam ieviest arī 60 stundu darba nedēļu.

Ref: 020/111.111.103.4911

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas