Lietuvas karavīriem rūpīgi pārbaudīs veselību pēc Irānas raķešuzbrukumiem

Lietuvas karavīriem, kuri dienē Irākas misijā, pēc atgriešanās dzimtenē tiks rūpīgi pārbaudīta fiziskā un garīgā veselība. Tā saistībā galvas savainojumiem, ko Irānas raķešuzbrukumos cietuši ASV karavīri, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Attiecībā uz janvāra sākumā notikušo Irānas raķešuzbrukumu ASV un starptautisko spēku izmantotām armijas bāzēm Irākā Lietuvas Nacionālās aizsardzības ministrija paziņojusi, ka pagaidām nav saņemas ziņas par fiziskiem ievainojumiem. Neesot arī saņemti lūgumi sniegt psiholoģisku vai cita veida palīdzību.

«Tomēr karavīriem pēc atgriešanās no misijas tiks veiktas plašas fiziskās un psiholoģiskās veselības pārbaudes Lietuvas Militārās medicīnas dienestā,»

teikts ministrijas paziņojumā.

Amerikāņu varasiestādes ir apstiprinājušas, ka 50 no tās militārpersonām Irākā cietušas galvas savainojumus, kad tās patvērumā pārlaidušas Irānas raķešuzbrukumus. Tajos nav gājis bojā neviens ASV vai citas NATO valsts karavīrs.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1139461/lithuanian-soldiers-to-undergo-medical-tests-after-iran-rocket-attack

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas