Lietuvas KNAB: Korupcijas radītie zaudējumi līdzvērtīgi 4,44 miljardiem eiro

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvas korupcijas apkarošanas iestādes veiktā plašā aptaujā secināts, ka zaudējumi, kādus tautsaimniecībai valstī nodarījušas tieši un netieši veiktas koruptīvas darbības, mērāmi 4,44 miljardos eiro, bet pēdējo piecu gadu laikā 15% uzņēmumu vadītāju ir devuši kukuli amatpersonām.

«15% līmenis ir krietni labāks rezultāts nekā iepriekš, kad puse visu respondentu atzina, ka ir devuši kukuli,» tā pētījuma rezultātus komentējusi Lietuvas Īpašā Izmeklēšanas dienesta vadošā speciāliste Margarita Dobriņina (Margarita Dobrynina).

Pētījums arī palīdzējis iegūt skaitļu teritoriālo skaidrojumu – minētie 15% uzņēmumu galvenokārt darbojas valsts lielākajās pilsētās, Viļņā un Kauņā.

Esošās situācijas nopietnību ieskicē starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Lietuvas nodaļas vadītājs Sergejs Muravjovs (Sergejus Muravjovas): «Patiesi, ik gadus valsts ciestie zaudējumi ir ārkārtīgi lieli. Mums visiem vajadzētu saprast, ka šī nauda, ja to izlietotu pienācīgi, dotu labumu mums visiem. Ir aplēsts, ka mēs katrs [Lietuvas iedzīvotājs] katru gadu saņemtu par 1 500 eiro vairāk, ka iestādes darbotos caurskatāmākā veidā».

Ref: 020/111.111.111.4615

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas