Lietuvas kultūras afiša. Dzejas festivāls Kauņā un Viļņā

BNN piedāvā Lietuvas kultūras notikumu izlasi nedēļai no 9. līdz 15.maijam.

9.-14.maijs:

V. Damarelas un O. Juciūtes izstāde «Viļņi» («Bangos»); Jona Meka (Jonas Mekas) Vizuālās mākslas centrs (http://mekas.lt/), Malūnų g. 8, Viļņa;

Jona Meka (Jonas Mekas) Vizuālās mākslas centrs aicina uz Viktorijas Damerelas (Viktorija Damerell) un Onas Juciūtes (Ona Juciūtė) izstādi, kurā apskatāmi tēlniecības darbi, zīmējumi un instalācijas.

9.-15.maijs:

Laikmetīgās dejas festivāls «Baltijas jaunā deja» («Naujas Baltijos šokis»); dažādas vietas Viļņā;

Aizvadītajos 20 gados starptautiskais festivāls «Baltijas jaunā deja» ir izaudzis par vienu no vadošajiem laikmetīgās dejas notikumiem Baltijas jūras reģionā. Šā gada festivālā gaidāmas gan atzītu dejas trupu izrādes ar autoritatīvu horeogrāfu darbiem, gan jaunu trupu eksperimentālas dejas izrādes.

9.-15.maijs:

T. Dromanta izstāde «Piejūras saistības» («Pamario implikacijos»), Klaipēdas Sabiedriskā bibliotēka, Juliaus Janonio g. 9, Klaipēda;

Glezontājs Tads Dromants (Tadas Dromantas) izstādē apskatāmajos darbos atainojis Baltijas jūras Lietuvas Baltijas jūras krastu – tā krāšņu dabu un šajā Lietuvas daļā dzīvojošos cilvēkus.

13.maijs, 14.00:

Koru festivāla «Cantat» koru sacensības; Kauņas Vītauta Lielā Universitātes aula, Gimnazijos g. 7, Kauņa;

Par festivāla galveno balvu sacentīsies vairāk nekā 20 kori.

14.maijs, 8.00:

Dzejas festivāls «Dzejas pavasaris» («Poezijos pavasaris»); dažādas vietas Viļņā un Kauņā;

«Dzejas pavasaris» ir starptautisks dzejas festivāls, kas norisinās katru gadu un ko rīko Lietuvas Rakstnieku savienība un Rakstnieku klubs. Virknē dažādu norises vietu lietuviešu un ārvalstu dzejnieki un aktieri lasa dzeju un iesaistās sarunās ar apmeklētājiem.

Ref: 111.111.103.3464

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas