Lietuvas kultūras afiša. «Hanzas dienas Kauņā»

BNN piedāvā Lietuvas kultūras notikumu izlasi nedēļai no 16. līdz 22.maijam.

16.-19.maijs:

Itālijas filmu festivāls «Cinemando»; kinoteātris «Forum Cinemas Vingis», Savanorių pr. 7, Viļņa;

Itālijas Kultūras Institūts ielūdz uz trešo kinofestivālu «Cinemando», kur kinomīļiem piedāvā laikmetīgā itāliešu kino izlasi.

16.-19.maijs:

Dzejas festivāls «Dzejas pavasaris» («Poezijos pavasaris»); dažādas vietas Viļņā un Kauņā;

«Dzejas pavasaris» ir starptautisks dzejas festivāls, kas norisinās katru gadu un ko rīko Lietuvas Rakstnieku savienība un Rakstnieku klubs. Virknē dažādu norises vietu lietuviešu un ārvalstu dzejnieki un aktieri lasa dzeju un iesaistās sarunās ar apmeklētājiem.

20.maijs, 19.00:

«Muzeju nakts Traķu pilī»; Traķu ezerpils (angļu val. – http://www.trakaimuziejus.lt/#/lan=en/submenu=478/menu=158), Kęstučio g. 4, Traķi;

«Muzeju naktī Traķu pilī» iecerēts elektrības izmantojumu samazināt līdz minimumam kā pils apgaismes ierīcēs, tā arī galda velšu gatavošanā. Apmeklētājiem būs iespēja satikt un pat uzspēlēt šahu ar vēsturisko Lietuvas dižkungaiti, aprunāties ar bendi un galma jokdari, un citiem pils iemītniekiem.

20.maijs, 10.00:

«Hanzas dienas Kauņā»; Rātslaukums, Kauņa;

Mūsdienās ir atjaunotas vēsturiskās Hanzas Savienības saiknes un katru gadu kādā no bijušajām Hanzas pilsētām notiek tematiskās dienas, kur ar kultūras programmu piedalās dažādu Baltijas jūras reģiona pilsētu delegācijas.

21.maijs:

«Starptautiskā ielu muzikantu diena»; dažādas vietas Viļņā;

Gaidāms, ka Viļņas ielās šajā dienā varēs sastapt neierasti daudz ielu muzikantu un mūziķu, kuri iznākuši spēlēt uz ielas, un klausīties viņu izpildītu akustisko mūziku, rokmūziku, akadēmisko mūziku, džezu, avangardu, tautas mūziku un citu žanru skaņu mākslu.

Ref: 020/111.111.103.3500

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas