Lietuvas Kuršu kāpā novēro ekotūrisma uzplaukumu

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Pieaugot iedzīvotāju interesei par aktīvo atpūtu un cieņai pret apkārtējo vidi, Lietuvā ir novērots ekotūrisma uzplaukums. Par to sevišķi gandarīta ir Kuršu kāpas un Anīkšču dabas parka vadība.

«Iepriekšējās desmitgadēs daudzviet pasaulē novērots ekotūrisma popularitātes pieaugums. Vairākas Eiropas valstis jau īsteno pasākumus dabai draudzīga tūrisma atbalstīšanā un ir panākušas, ka ir audzis tādu ceļotāju skaits, kuri ir zinoši par ekoloģijas jautājumiem un iespējām ceļot, nedarot pāri dabai, kultūras un vēstures mantojumam. Arī Lietuva seko šai tendencei,» vērtē Ana Gornatkeviča (Ana Gornatkevič), Lietuvā pazīstama tūrisma apskatniece.

Divi ekotūrisma magnēti Lietuvā, kas par apmeklētāju skaitu nesūdzas arī ziemas mēnešos ir Kuršu kāpas Nacionālais Parks Lietuvas rietumos un Anīkšču Reģionālais parks valsts ziemeļaustrumos.

Ar dabai draudzīgu tūrismu visbiežāk saprot kādas vietas apceļošanu ar divriteni, kājām vai ūdenstūrismu airu laivā. Tā Kuršu kāpu vasarā var apmeklēt ar divriteni, mērojot vairāku stundu braucienu no Klaipēdas pilsētas.

«Kuršu kāpas Nacionālā parka administrācija ļoti, ļoti priecājas par ekotūrismu, jo tas saudzē dabu. Esmu gandarīta, ka arvien vairāk cilvēku izprot, cik trausls dabas dārgums, ko sargājam, un ierodas šeit nevis automašīnās, bet kājām vai ar divriteņiem,» tā portālam BNN sacīja parka direktore Aušra Fesere (Aušra Feser).

Neringas kūrortpilsētiņa, kas atrodas kāpas tuvākajā daļā, nesen iegādājusies lielāku skaitu distanču slēpju, ko izīrēt viesiem ziemas mēnešos. Bērniem parkā savukārt tiek organizētas pastaigas ar uzsvaru uz savvaļas dzīvnieku pēdu izsekošanu un iepazīšanu.

Anīkšču Reģionālā parkā ekskursijas pa aizsalušu ezeru

Šo gleznaino dabas parku var salīdzināt ar Gaujas Nacionālo parku Latvijā. Dabas teritorijā, kas ieskauj Šventojas un Anīkštas upju sateku, kopš 2015.gada katru gadu viesojušies pa 100 000 apmeklētāju, tā sarunā ar BNN atklāja Anīkšču Tūrisma Informācijas Centra direktore Kristina Beinorīte (Kristina Beinorytė).

«Ekotūrisma jomā noteikti ir vērojams pieaugums, ko mēs redzam pēc tā, ka arvien vairāk cilvēku piesakās uz dabu izzinošām ekskursijām. Lai arī mūsu parks ir milzīgs vasarā tas nereti mudž no apmeklētājiem. Siltā laikā parka administrācija un vietējie uzņēmēji piedāvā vērot un iepazīt putnus, rīko makšķerēšanas vai laivošanas braucienus mūsu upēs un ezeros. Parkā ir arī labi attīstīts veloceliņu tīkls,» klāstīja Anīkšču Tūrisma Informācijas Centra direktore.

Iepriekšējā ziemā parka administrācija uzsākusi gida vadītas ekskursijas uz Rubiķu ezeru, kas ir viens no lielākajiem Lietuvā un kur atrodas 15 salas. Ekskursijas pa aizsalušo ezeru izrādījušas gana iecienītas.

Lietuvas Tūrisma pārvaldē BNN noskaidroja, ka arī valsts tūrisma sektora vadības skatījumā valstij ir visas iespējas kļūt par populāru galamērķi dabas mīļotāju vidū pat Eiropas mērogā. No šādas tūrisma prakses ieguvēji būtu gan paši atpūtnieki, gan dabas un kultūrvēsturisko vērtību sargātāji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas