Lietuvas un Latvijas prezidenti atzīst viedokļu atšķirības par Astravjecas AES elektrības importu

Lietuvas un Latvijas prezidenti piekrīt, ka Astravjecas atomelektrostacijai (AES), kuru Baltkrievija būvē netālu no Lietuvas robežas, ir jāatbilst starptautiskiem drošības standartiem, vienlaikus viņi atzinuši, ka abu valstu viedokļi atšķiras jautājumā par elektrības iegādi no šīs AES.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) brīdinājis, ka šīs atšķirīgās pozīcijas var kaitēt Baltijas valstu elektrotīklu desinhronizācijai no pēcpadomju sistēmas un sinhronizācijai ar Rietumeiropas sistēmu.

«Astravjecas AES jautājums ir patiešām sāpīgs, un mūsu atšķirīgās pozīcijas šajā jautājumā ir zināms šķērslis sinhronizācijas projekta īstenošanai,» Nausēda ceturtdien, 3.oktobrī, teica kopīgā preses konferencē Viļņā pēc tikšanās ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu.

Nausēda norādīja, ka Lietuva veiks visus nepieciešamos pasākumus, lai nepieļautu elektrības no Astravjecas AES nonākšanu vietējā tirgū.

«Ja pozīcijas ir atšķirīgas, droši vien būs vēl grūtāk to paveikt tehniski, bet tomēr mēs esam gatavi to izdarīt,» viņš sacīja.

Lietuvas amatpersonas pieļauj, ka Astravjecas AES saražotā elektrība Baltijas valstu tirgū var nonākt caur Latviju, kura ir noraidījusi Lietuvas ierosinājumu bloķēt šo elektrību.

Levits ceturtdien uzturas darba vizītē Viļņā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas