Lietuvas liberāļu līderi pieķer ar 106 000 eiro lielu kukuli

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Ilgus gadus Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājs Eligijs Masiulis (Eligijus Masiulis) lielajā politikā izcēlās ar nevainojamu reputāciju un kā cīnītājs pret kukuļošanu, slēptu lobismu un padomju mentalitātes paliekām. Šomēnes, vienas dienas laikā viņa labais vārds sašķīda drumslās.

Pagājušajā nedēļā Lietuvas Īpašā Izmeklēšanas dienesta operatīvie darbinieki veica kratīšanu Masiuļa mājās Mindauga ielā Viļņas centrā un konfiscēja 106 000 eiro – izrādījies, ka banknotes bijušas iepriekš ekonomiskās policijas iezīmētas.

Kā iespējamais kukuļa devējs tiek minēts ietekmīgās lietuviešu uzņēmumu grupas MG Baltic izpilddirektora vietnieks Raimonds Kurliansks (Raimondas Kurlianskis), kurš ticis aizturēts pēc kratīšanas politiķa mājoklī un kam izvirzītas apsūdzības par kukuļošanu un tirgošanos ar ietekmi.

Avoti Lietuvas ģenerālprokuratūrā apgalvo, ka MG Baltic prasījuši Liberālās kustības priekšsēdētājam «sagatavot augsni» ierosinājumiem, kas nāktu par labu uzņēmumu grupas interesēm.

Tā kā šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kā Masiulis, tā MG Baltic vadība cieš klusu un saka vienīgi to, ka prokurors tiem prasījis neko par krimināllietu neatklāt.

BNN jau vēstīja, ka Masiulis pēc kratīšanas paziņojis, ka nav vainīgs, solījis pārtraukt vadīt Liberālo kustību un nolikt parlamentārieša mandātu, lai izmeklēšanā pilnībā sadarbotos ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Ref: 020/111.111.103.3530

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas