Lietuvas līderu novērošanā izmanto ASV aizliegtas kameras

Lietuvā video novērošanas kameras, ko Ķīnā ražo ar ASV sankcijām sodīti uzņēmumi, tiek izmantotas valsts līderu automašīnās, kā arī robežapsardzībā, policijā un migrācijas kontroles jomā, tā pētījumā secinājuši Lietuvas sabiedriskā medija LRT žurnālisti.

Ķīnas uzņēmumi Hikvision un Dahua ir iekļauti ASV sankciju sarakstā, jo ASV iestādes konstatējušas, ka Pekina uzņēmumus iesaistījusi represijās pret uiguriem un citām islāmticīgām mazākumtautībām Ķīnā. Austrālijas valdība 2018.gadā atzinusi, ka abu uzņēmumu video kameras tiek lietotas izspiegošanai.

LRT pētnieciskie žurnālisti noskaidrojuši, ka Hikvision un Dahua ražojuma kameras tiek izmantotas Lietuvas migrācijas un policijas dienestos, Valsts Robežsardzes dienestā, Valsts Drošības dienestā un valsts gaisa satiksmes uzņēmumā Oro Navigacija.

Lietuvā ir arī Augstu amatpersonu apsardzības dienests, kas apgalvojis, ka ķīniešu uzņēmumu kameras tiek lietotas nebūtiskās vietās, tomēr LRT žurnālisti atklājuši, ka šādas kameras uzstādītas arī automašīnās, ko izmanto valsts augstākās amatpersonas.

Situāciju komentējis Lietuvas informācijas un sakaru tehnoloģiju nozares apvienības Infobalt pārstāvis Mindaugs Ubarts (Mindaugas Ubartas): «Gan ASV, gan Ķīnā ražotām kamerām ir tehniskas ievainojamības, taču ir labāk, ja tās ir zināmas mūsu sabiedrotajiem, nevis ir totalitāru valstu rīcībā.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1139300/chinese-cameras-banned-in-us-monitor-lithuanian-leaders-lrt-investigation

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas