Lietuvas mazpilsētā protestē pret 500 robežpārkāpēju izmitināšanu

Lietuvā turpinoties migrācijas krīzei, pierobežas pilsētiņā Dievenišķos ar 600 iedzīvotājiem sāktas protesta akcijas, lai paustu neapmierinātību ar valdības ieceri pilsētiņā izmitināt aptuveni 500 cilvēkus, kuri nelikumīgi iekļuvuši valstī, šķērsojot Baltkrievijas-Lietuvas robežu, vēsta raidorganizācija LRT.

Saskārusies ar lielu trešo valstu migrantu pieplūdumu, Lietuva šovasar intensīvi meklē vietas, kur izmitināt aizturētos ārvalstniekus. Patvēruma meklētāju pagaidu izmitināšanas centri Ruklas un Pabrades pilsētās tuvojas maksimālajam gultas vietu aizpildījumam.

Dievinišķu pilsētiņa ar aptuveni 600 iedzīvotājiem atrodas tādā kā Lietuvas zemes ragā, ko no trim pusēm ieskauj kaimiņvalsts, Baltkrievijas, teritorija. Daļēji izolētā novietojuma dēļ tā izvēlēta kā viena no 15 vietām, kur uz laiku nometināt daļu no negaidīt ieplūdušajiem 2 300 migrantiem. «Dievinišķi (..) ir visdrošākie attiecībā uz perimetru (..), jo mēs varam kontrolēt kustību,» paziņojis Lietuvas iekšlietu viceministrs Arnolds Adramavičs (Arnoldas Abramavičius). Viņš lūdzis vietējos iedzīvotājus izrādīt sapratni, jo valstī iekļuvušos cilvēkus ir vajadzīgs kaut kur izmitināt, kamēr tiek izskatīti viņu patvēruma pieteikumi.

Lasiet arī: Lietuvas prezidents izsludina robežpārkāpēju regulējumu, kas cilvēktiesības «izmet miskastē»

Vietējie iedzīvotāji tomēr sarīkojuši vairākas ilgstošas protesta akcijas un aizšķērsojuši autoceļu, paužot nevēlēšanos Dievenišķos uzņemt lielu skaitu migrantu. Noraidošu attieksmi paudusi arī Šalčininku rajona pašvaldība, kuras pārraudzībā ietilpst Dievenišķu pilsētiņa.

«[Šalčininku rajona – LRT] padome pieņēma vienbalsīgu lēmumu nepiekrist un lūgt [Iekšlietu] ministrijai un valdībai pārskatīt jautājumu, spriest par to atkārtoti un mainīt savu viedokli,» norādījis Zdzislavs Palevičs (Zdzislavas Palevičius), Šalcininku Rajona padomes priekšsēdētājs.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1455929/lithuanian-town-holds-vigils-to-protest-plans-for-migrant-camp

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas