Lietuvas migrācijas krīzē sarodas cilvēkkontrabandas pakalpojumu piedāvātāji

Lietuvā turpinoties Irākas un citu tālu valstu pilsoņu nelikumīgai ieplūšanai pāri valsts robežai ar Baltkrieviju, pašas Lietuvas iedzīvotāji sākuši piedāvāt migrantiem vešanu uz Vāciju un citām ES valstīm par ievērojamu samaksu, atklāts Lietuvas sabiedriskā medija LRT pētījumā.

Raidorganizācija veikusi pētījumu, kurā kādam Irākas žurnālistam lūgts izlikties par migrantu, kurš iekļuvis Lietuvā un meklē iespējas doties uz Vāciju. Transporta pakalpojumus viņš meklējis sociālajos tīklos. Kāds cits irākietis viņu iepazīstinājis ar «draugu» vārdā Andrjus (Andrius) Lietuvā. Saziņā ziņapmaiņas vietnēs WhatsApp un Telegram žurnālists informēts, ka nokļūt Vācijā iespējams par 3 000 eiro.

Lasiet arī: Lietuvas iekšlietu ministre: Situācija pie Baltkrievijas robežas stabilizējusies

«Vispirms Tev ir jānokļūst Lietuvā. No Lietuvas es varu Tevi aizvest uz Vāciju. (..) Es esmu lietuvietis,» tā rakstījis Andrjus. Viņš skaidrojis, ka var ar mikroautobusu pārvest uz Vāciju piecus cilvēkus vienā braucienā.

Žurnālisti pētījumā atklājuši vēl vairākas personas, kuras piedāvājušas Lietuvā nelikumīgi iekļuvušas personas pārvest uz Vāciju par prāvu samaksu robežās no 4 000 līdz 5 200 eiro.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1468732/amid-migration-crisis-lithuanians-join-lucrative-human-smuggling-schemes-lrt-investigation

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas