Lietuvas migrācijas krīzi Baltijas aizsardzības ministri sauc par hibrīduzbrukumu

Situācija uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas, kur šogad nelikumīgi valstī iekļuvuši ap 3 000 trešo valstu pilsoņu, ir hibrīduzbrukums Lietuvai no Baltkrievijas puses, tā tikšanās reizē vienojušies triju Baltijas valstu ārlietu ministri, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

Ceturtdien, 29.jūlijā, attālinātu tikšanās reizi video režīmā aizvadīja Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, tiekoties ar Igaunijas kolēģi Kalli Lānetu (Kalle Laanet) un Lietuvas kolēģi Arvīdu Anušausku (Arvydas Anušauskas). Sarunas temats bijis iespējas pastiprināt reģiona drošību saistībā ar Lietuvas migrācijas krīzi.

Lasiet arī: Lietuvas migrācijas krīzē prezidents tiekas ar protestētājiem – migrācijas centru pretiniekiem

«Esošā situācija uz robežas nav tikai migrācijas krīze vien. Tas ir hibrīduzbrukums Eiropas Savienībai, NATO un jo sevišķi Baltijas valstu stabilitātei,» norādījis Lietuvas ārlietu ministrs.

«Šis hibrīduzbrukums prasa vienotu un koordinētu Baltijas valstu atbildi. Mēs esam pateicīgi Igaunijai un Latvijai par viņu solidaritāti un vienotību, saskaroties ar šiem apdraudējumiem.» Ministri vienojušies turpmāk saskaņot savu rīcību un atbildes soļus kontekstā ar notikumiem Lietuvā, vēsta ERR. Lietuva jūlijā no Baltijas kaimiņiem arī saņēmusi materiālu un tehnisku atbalstu, piemēram, telšu un dzeloņdrāšu veidā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas