Lietuvas ministre: Nevakcinētajiem var liegt veikalu un kafejnīcu apmeklējumu

Lietuvai jūlijā piedzīvojot būtisku Covid-19 gadījumu skaita kāpumu, valdība lems, vai imunitātes sertifikātus noteikt par obligātu prasību, lai iedzīvotāji varētu ieiet veikalos un ēdināšanas iestādēs, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Interesanti, ka Lietuvā jau kopš pavasara darbojas arī vietējais imunitāti apliecinošais dokuments – iespēju pase –, kam jūnijā pievienojās arī visas ES digitālais Covid-19 sertifikāts. Spriežot par ierobežojumiem, valdība Viļņā koncentrējas uz vietējā dokumenta izmantošanu.

«Šoruden iespēju pase būs vajadzīga, lai nevērtu ciet saimniecisko darbību un ļautu cilvēkiem baudīt savu iecienītāko restorānu, kafejnīcu un veikalu apmeklējumu,» otrdien, 27.jūlijā, preses konferencē sacījusi Lietuvas ekonomikas ministre Aušrine Armonaite (Aušrinė Armonaitė).

Lasiet arī: ZVA: Latvijā ziņo par zināmām Covid-19 vakcīnu blakusparādībām; nav apstiprinātu nāves gadījumu

«Tomēr valdība lems, vai padarīt šos pakalpojumus atvērtus tikai vakcinētiem klientiem, jo esošā pandēmija izplatās nevakcinēto vidū,» tā ministre.

Līdz otrdienai Lietuvā vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu bija saņēmuši 49% iedzīvotāju, un pēdējā laikā vakcinācijas temps valstī samazinājies. Valdība arī plānojusi lemt, vai Lietuvas iespēju pasi turpināt piedāvāt arī nevakcinētiem iedzīvotājiem ar negatīviem koronavīrusa analīžu rezultātiem, kā tas bijis kopš maija.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1458228/unvaccinated-people-may-be-barred-from-shops-and-cafes-lithuanian-minister-says

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas