bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LithuaniaLietuva

«Lietuvas nīstākais politiķis» tuvinās personīgam konstitūcijas grozījumam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas eksprezidents Rolands Pakss

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevičius) speciāli BNN

Lietuvas eksprezidents Rolands Pakss (Rolandas Paksas), kurš savulaik tika atstādināts no amata par zvēresta laušanu, nu, 15 gadus vēlāk, ir tuvu tam, lai Seims grozītu valsts konstitūciju, ļaujot viņam kandidēt parlamenta vēlēšanās, kā to prasa Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT).

Lietuvas konstitūcija paredz, ka prezidents, kurš atstādināts no amata par zvēresta nepildīšanu, visu atlikušo mūžu nedrīkst valstī kandidēt uz prezidenta vai kādu citu amatu, kura pienākumu pildīšanai nepieciešams dot amata zvērestu. ECT 2011.gadā atzina, ka eksprezidentam Paksam ir taisnība – šāds sods ir nesamērīgi bargs. Tā uzdeva Lietuvai grozīt konstitūciju, lai cilvēkam ar Paksa nodarījumu būtu iespēja desmit gadus vēlāk kandidēt uz vietu valsts parlamentā.

Šonedēļ Viļņā Seima deputāti piekto reizi balsoja par attiecīgo konstitūcijas grozījuma projektu, kura pieņemšanai ir vajadzīgs ne mazāk kā 94 deputātu atbalsts no kopumā 141. Savu nostāju jautājumā par labu Paksam bija mainījusi lielākā opozīcijas partija Tēvzemes savienība – Lietuvas Kristīgie demokrāti.

Priekšlikumu pirmo reizi atbalstīja 93 likumdevēji, un, politikas vērotāju skatījumā, eksprezidents ir ļoti tuvu tam, lai sasniegtu savu mērķi.

Politologs: «Nīstākais politiķis»

Viļņas Mikolas Romera Universitātes asociētais profesors Vītauts Dumbliausks (Vytautas Dumbliauskas) sarunā ar portālu BNN vērtēja: «Ar «konservatīvo» atbalstu iespēja, ka grozījums tiktu pieņemts, ir reālāka, nekā līdz šim. Vienlaikus es nedomāju, ka Pakss būtu ļoti gandarīts par beidzot izcīnītu iespēju kandidēt uz parlamentu, jo šķērslis kandidēšanai uz prezidenta amatu tiktu saglabāts. (..) Viņš noteikti ir Lietuvas nīstākais politiķis, turklāt viņš ir pagātnes cilvēks ar ļoti vājām izredzēm Lietuvas politikā».

Mazāka pārliecība par drīzu likumdevēju atbalstu «Paksa grozījumam» ir profesoram Tomam Janeļūnam (Tomas Janeliūnas) no Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta. Pēc Janeļūna domām, tas jebkurā gadījumā ir Lietuvas «pienākums» atrisināt šo jautājumu «vienreiz par visām reizēm», jo esošā situācija kaitē valsts tēlam ārzemēs.

Eksprezidents savu nākotni nezīlē, bet pastāv uz tiesībām

Pats Rolands Pakss sarunā ar BNN pēc Seima balsojuma atteicās apspriest savas nākotnes izredzes politikā.

«Esmu pārāk pieredzējis politiķis, lai teiktu kaut ko par to. Varu vienīgi atkārtot, ka man ir žēl tikpat ļoti, cik man ir bijis žēl pēdējos astoņus gadus, ka līdz šim nav ievērots Strasbūras tiesas lēmums,» sarunā ar portālu BNN uzsvēra Lietuvas eksprezidents Rolands Pakss.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->