Lietuvas olimpieši atsakās boikotēt Pekinu 2022

Lietuvā politiķi aicinājuši valsti boikotēt Pekinas Olimpiskās spēles 2022.gada sākumā kontekstā ar saspīlētajām attiecībām starp Lietuvu un Ķīnu. Lietuvas Nacionālā Olimpiskā komiteja iestājusies pret šādu ierosinājumu, vēsta raidorganizācija LRT.

Parlamentā pagājušajā nedēļā 17 no kopskaitā 141 Seima deputāta nākuši klajā ar atklātu vēstuli, aicinot valsts augstākās amatpersonas, sporta organizācijas un sportistus nākamā gada februārī nedoties uz Ķīnu. Pēc deputātu paustā, prestižus sporta pasākumus nevajadzētu rīkot autoritārām valstīm, kuras pārkāpj cilvēktiesības, tādēļ nebūtu pareizi sūtīt Lietuvas delegāciju uz Pekinas olimpiādi, ne apmeklēt atklāšanas un noslēguma ceremonijas.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā valdošie konservatīvie ir celmlauži ar sirdsapziņu vai starptautiska nemiera cēlāji?

Vēstuli, ko parakstījuši arī Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Žigimants Paviļons (Žygimantas Pavilionis) un Cilvēktiesību komisijas priekšsēdis Toms Vītauts Raskevičs (Tomas Vytautas Raskevičius). Ziemas sporta veidu sportisti «aicināti ieņemt pilsonisku stāju – nepiedalīties centienos viņus pārvērst par lellēm izrādē, ko sarīkojis autoritārs režīms».

Reaģējot uz likumdevēju aicinājumu, Lietuvas Nacionālā Olimpiskā komiteja otrdien, 23.novembrī, izplatījusi savu paziņojumu, kur norādīts, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja ievēro politiskās neitralitātes principu, un katras valsts olimpiskajai komitejai ir pienākums piedalīties olimpiādē. Turklāt par nepiedalīšanos valsts olimpiskajām komitejām draudot sods no starptautiskās virsorganizācijas puses.

«Sportista karjera ir īsa, savukārt Olimpiskās spēles ir svarīgākais notikums, kam viņi gatavojas ilgāk nekā gadu vai četrus gadus. Mēs attiecīgi uzskatām, ka nebūtu godīgi politisku iemeslu dēļ prasīt sportistiem atteikties no šīs iespējas,» savā paziņojumā rakstījusi Lietuvas Nacionālā Olimpiskā komiteja. Pekinas Olimpiskās spēles paredzētas no 2022.gada 4.februāra līdz 20.februārim.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1548873/lithuania-s-olympic-committee-rules-out-boycotting-beijing-games 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas