Lietuvas pāreja uz eiro būtiski mainītu dalībvalstu pārstāvību ECB

Lietuva 2015.gadā grasās iestāties eirozonā. Līdz ar pāreju uz vienoto valūtu, kaimiņvalsts arī tiktu pārstāvēta Eiropas Centrālās (ECB) bankas Padomē, kur, tieši sākot ar 19 dalībvalsti, tiktu aizsākta balsošana pēc divējādas rotācijas principa.

Šobrīd ECB Padomē papildu sešiem Valdes locekļiem darbojas 18 eirozonas valstu centrālo banku prezidenti, kuriem katram ir viena balss.

Līdzko eirozonā būs 19 valstis, tiks nodalītas bloka lielākās un mazākās tautsaimniecības. Piecām lielajām – Vācijai, Francijai, Itālijai, Spānijai un Nīderlandei – kopā būs četras balsis, bet 14 mazajām kopā būs 11 balsis.

Lai būtisko lēmumu pieņemšanā par eirozonas monetāro politiku piedalītos visas valstis, abās grupās attiecīgi viena un trīs valstis katru reizi nevarēs balsot.

Kaut arī šāda kārtība – sevišķi tādām mazajām tautsaimniecībām kā Baltijas valstīm – varētu šķist nevienlīdzīga, ECB prezidents uzsvēris, ka katra dalībvalsts arī jaunajā kārtībā būs pietiekami pārstāvēta.

Wall Street Journal citē Mario Dragi (Mario Draghi) sacīto: «Esmu pilnīgi drošs, ka visām valstu centrālajām bankām būs gana iespējas izteikties par [monetāro] politiku un pieņemt atbilstošus lēmumus neatkarīgi no pastāvošās rotācijas kārtības».

Ref: 103.000.103.823

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas