Lietuvas pilsētā ar strauji augošu saslimstību notiks vērienīgi Jūras svētki

Lietuvā atkārtoti sākusi augt inficēšanās ar Covid-19, un lielākais inficēto skaits konstatēts ostas pilsētā Klaipēdā. Sarežģītā situācijā nonākusi lielpilsētas pašvaldība, kurai priekšā stāv Jūras svētki, kurus apmeklēt ik gadus pilsētā ierodas liels skaits viesu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Otrdien, 20.jūlijā, Klaipēdas 14 dienu inficēšanās rādītājs uz 100 000 cilvēku bija 108,7. Tas trīs reizes pārsniedza pašreizējo Lietuvas vidējo rādītāju.

Jūros šventę (lietv. val. – Jūras svētki) ostas lielpilsētā ir plānoti no 23. līdz 25.jūlijam. Pilsēta faktiski sastopas ar pirmo gadījumu Lietuvā, kad vērienīgs bezmaksas un brīvdabas pasākums ar vairākiem tūkstošiem apmeklētāju tiek rīkots Covid-19 pandēmijā situācijā, kad valstī turpinās vakcinācija un vismaz vienu poti ir saņēmuši 47% iedzīvotāju, bet slimības izplatība atkal sākusi visai strauji augt.

Lasiet arī: Mediji: Lietuvas uzņēmums piegādājis aprīkojumu elektrostaciju būvniecībai Krimā, pārkāpjot ES sankcijas

Raimunds Grigaļūns (Raimundas Grigaliūnas), kurš vada Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra Klaipēdas nodaļu, norādījis, ka Klaipēdas pusē otrdien atklāti 12 jauni koronavīrusa infekcijas perēkļi un ka apvidū aptuveni 15% jauno inficēšanās gadījumu atklāti ar vīrusa pastiprināti infekciozo Delta variantu.

Svētkus rīko Klaipēdas pašvaldība un tā šonedēļ norādījusi, ka pasākumus vairs nevarot paspēt atcelt. Pilsētas mērs Vītauts Grubļausks (Vytautas Grubliauskas) norādījis, ka pilsēta uz svētkiem negaida nevakcinētus cilvēkus, tomēr atzinis, ka pašvaldības darbinieki nevarēs pārbaudīt katru Klaipēdas viesi un aicinājis cilvēkus būt atbildīgiem, nēsāt elpceļu maskas un ievērot distanci no svešākiem cilvēkiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1454243/despite-growing-infections-klaipeda-goes-ahead-with-annual-sea-festival

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas