Lietuvas pilsonis mēģina piekukuļot robežsargus ar pieciem eiro

Silenes robežkontroles punktā aizturēts Lietuvas pilsonis, kurš ar pieciem eiro mēģinājis piekukuļot robežsargus. Kukuļdevējam uzlikts ievērojams naudassods, BNN noskaidroja Valsts robežsardzē.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu robežpārbaudi, sestdien, 25.jūlijā, robežsargi konstatēja kādu ar kravas automašīnu Latvijā ieceļojošu Lietuvas pilsoni, kurš uz automašīnas sēdekļa nolika piecu eiro banknoti un lūdza robežsargiem nevērt vaļā transportlīdzeklī esošo ledusskapi.

Vīrietis kukuli deva, lai šķērsotu valsts robežu ar pārtikas produktiem, kuru ievešana Eiropas Savienībā ir aizliegta.

Par kukuļdošanu pret 1964.gadā dzimušo Lietuvas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas, savukārt Daugavpils prokuratūrā persona saukta pie kriminālatbildības, noslēdzot vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un naudassoda desmit minimālo mēnešalgu apmērā, t.i., 4 300 eiro noteikšanu.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudassods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nu ir valsts.Mazos pārkāpējus soda lai būtu bijība,Nu kas tur traks ka cilvēks ieved dažas burkas ar konserviem.Kukuli gan nevaidzēja dot,tad tiktu lētāk cauri.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas