Lietuvas policija asprātīgi atbild uz protestētāju apgalvojumu par inficēšanos no asaru gāzes

Policija Lietuvā atbildējusi uz sazvērestības teoriju, ka nesenā vakcinācijas pretinieku protesta akcijā Viļņā policija, raidot asaru gāzi, inficējusi kādu vīrieti ar Covid-19. Policijas pārstāvji jokojuši, ka nākamreiz pret agresīviem protestētājiem izmantos vakcīnas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Pagājušajā nedēļā Viļņā notika vakcinācijas pretinieku protesta akcija ar aptuveni 5 000 cilvēku piedalīšanos, kur sanākušie pauda nepatiku pret gan pret Covid-19 vakcinēšanos, gan epidemioloģiskiem sabiedriskās dzīves ierobežojumiem. Pie Seima ēkas vairāki desmiti protestētāju iesaistījās sadursmēs ar policiju, kas atbildēja ar asaru un piparu gāzi, tomēr miesas bojājumus guva 18 policisti un 26 personas tika arestētas.

Lasiet arī: BILDĒS: Simtiem cilvēku pulcējas Rīgas centrā uz protestiem

Pēc protesta akcijas sociālā tīkla Telegram lietotāju grupā, ko vada organizācija Lietuvas Ģimeņu kustība, kāds vīrietis sacījis, ka piedalījies 10.augusta protest akcijā. Viņš apgalvojis, ka viņa draugi un kolēģi inficējušies ar koronavīrusu no asaru gāzes, ko lietojusi policija.

Uz to Lietuvas policijas oficiālajā Facebook lapā atbildēts šādi: «Ja policija lietoja gāzi ar infekciju, tad mēs vēlētos informēt, ka nākamreiz (ja būs nepieciešams) policija lietos gāzi ar vakcīnām.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1472131/lithuanian-police-troll-protesters-who-claim-tear-gas-contained-covid

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas